Naaritatse matmine Lääne-Taani sõjaväe piirkonnas.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Valeria Filippova 28. november 2020 10:55
Taani valitsus teatas reedel, et tahab üles kaevata naaritsad, keda tapeti koroonaviiruse leviku tõkestamiseks pärast seda, kui mõned neist haudadest uesti pinnale tulid.

Taani käskis kõik kasvanduses olevad naaritsad selle kuu alguses tappa, kui avastati, et 12 inimest oli nakatunud muteerunud viirusetüvega, mis põhjustab COVID-19, mis kandus inimestelt naaritsatele ja tagasi inimestele, vahendab Reuters.

Otsus viis 17 miljoni looma hävitamiseni ning toidu- ja põllumajandusminister Morgens Jenseni tagasiastumiseni eelmisel nädalal, kui tehti kindlaks, et korraldus oli ebaseaduslik.

Surnud naaritsad maeti Lääne-Taani sõjaväe piirkonnas kaevikutesse ja kaeti kahe meetrise pinnasega. Kuid sajad naaritsad on hakanud uuesti pinnale tõusma, mille põhjustajaks on võimude sõnul nende lagunemisel tekkiv gaas. Ajalehed on neid nimetanud “zombiminkideks". 

Jenseni asendaja Rasmus Prehn ütles reedel, et toetab loomade üleskaevamise ja nende põletamise ideed. Ta palus keskkonnakaitseagentuuril uurida, kas see on võimalik, ja esmaspäeval teavitatakse sellest ka parlamenti.

Võimude sõnul pole ohtu, et koroonaviirus leviks haudadest, kuid kohalikud inimesed muretsevad joogivee ja vähem kui 200 meetri kaugusel asuva suplusjärve saastumise ohu pärast.