Eesti uudised

FOTOD | Kaitseminister Luik kohtus USA õhuväe eriüksusega 

Toimetas Annika Erg, 27. november 2020 18:52
Kaitseminister Jüri Luik kohtus USA õhuväe eriüksusegaFoto: Kaitseministeerium
Reede pärastlõunal kohtus kaitseminister Jüri Luik hetkel Eestis teeniva Ameerika Ühendriikide õhuväe eriüksusega, sai ülevaate nende tegevusest ja kasutuses olevatest lennuvahenditest ning arutas võimalusi koostöö tihendamiseks.

„Mul on hea meel näha, et Eesti ja USA erioperaatorite vaheline koostöö on niivõrd pikaajaline ja tihe. USA eriväelaste püsiv kohalolek Eestis on tugev näide USA pühendumusest ja valmisolekust NATOt ja Eestit kaitsta ning meie headest kahepoolsetest suhetest,“ ütles Luik, kelle sõnul on oluline, et hetkel Eestis viibiva üksuse näol on tegemist strateegilise taseme võimega, mis on otseselt spetsialiseerunud USA Euroopa väejuhatuse alluvuses toimuvatele operatsioonidele.

Hetkel Eestis teeniva USA õhuväe eriüksuse ülem hindas kõrgelt koostööd Eestiga ja Eesti kaitseväe professionaalsust. „Meie koostöö Eesti erioperaatoritega on olnud laitmatu, nad on oma taseme poolest tipus ning neid võib usaldada ka kõige raskemates olukordades,“ lausus 352. erioperatsioonide sihtüksuse ülem ja märkis, et Eestis teenimine annab neile võimaluse harjutada teistsuguses keskkonnas ja maastikul ning igapäevaselt tuvastavad nad uusi väljaõppe võimalusi Eestis.

Kaitseminister Jüri Luik kohtus USA õhuväe eriüksusega Foto: Kaitseministeerium

Kaitseminister Luik märkis kohtumisel, et USA erivägede pidev ühiselt läbi viidav väljaõpe Eesti erioperaatoritega tõstab meie heidutustvõimet ja annab meile võimaluse treenida koos tipptasemel liitlassõduritega, suurendades koostegutsemisvõimet vastamaks erinevatele ohtudele.

USA õhuväe 352. erioperatsioonide sihtüksuse operaatorid on hetkel Eestis koos erinevate lennuvahenditega, harjutamaks koostööd Eesti erioperaatorite ja teiste kaitseväe allüksustega. Eriüksusega koos toodi Eestisse ka USA õhuväe lennukid MC-130J Commando II ja CV-22B Osprey, mis on suuteline õhku tõusma vertikaalselt. USA erivägede üksuse paiknemine Eestis on osa rutiinsest USA eriväelaste tegevusest, mille raames harjutatakse erinevate liitlastega koostegutsemist.

Kaitseminister Jüri Luik kohtus USA õhuväe eriüksusega Foto: Kaitseministeerium

Novembris ja detsembris teevad Ameerika Ühendriikide erioperatsioonide vägede lennuvahendid CV-22B Osprey ning MC-130J II lende Eesti õhuruumis. Ameerika Ühendriikide 352. erioperatsioonide sihtüksuse peamine eesmärk Eestis on koostöö kaitseväe erioperatsioonide väejuhatusega, et treenida ja arendada liitlaste erivägede ühistegevust.

2014. aastal paigutati Eestisse USA erivägede üksus peale Venemaa agressiooni Ukraina vastu. Lisaks USA eriväelastele toodi ka Eestisse 2017. aastal NATO lahingugrupp, mis koosneb Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Taani vägedest ning Islandi spetsialistist liitlasvägede staabis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee