Maailm

Aljaksandr Lukašenka: lahkun, kui kehtima hakkab uus põhiseadus 

Toimetas Aare Kartau, 27. november 2020 15:28
Aljaksandr Lukašenka kohtus neljapäeval Vene välisministri Sergei Lavroviga.Foto: Reuters/Scanpix
End Valgevene presidendiks kuulutanud Aljaksandr Lukašenka teatas reedel, et lahkub ametikohalt pärast uue põhiseaduse jõustumist, vahendab Reuters.

Valgevene riikliku uudistekanali Belta teatel ei täpsustanud Lukašenka, millal täpsemalt võiks saabuda päev, mil ta presidenditoolilt lahkub, ent rõhutas põhiseaduse muutmise ja presidendivolituste kohandamise vajadust. „Ma ei tööta presidendina uue põhiseaduse all,“ sõnas karmikäeline riigipea napisõnaliselt.

Deutsche Welle teatas eile, et Valgevene põhiseaduse reformimist toetab ka Moskva. Neljapäeval viibis Minskis visiidil Vene välisminister Sergei Lavrov, kes oli väidetavalt murelik naaberriigis toimuva üle ja avaldas Lukašenkale survet poliitilise süsteemi uuendamiseks. „Muidugi oleme huvitatud, et situatsioon oleks rahulik ja stabiilne. Me usume, et riigi juhtkonna korraldatud põhiseaduslik reform aitaks sellele kaasa,“ sõnas Lavrov.

Valgevenet on mitu kuud raputanud valitsusvastased protestid, mis puhkesid pärast 9. augustil toimunud presidendivalimisi, mida peetakse võltsituks. 

Samal teemal

19.11.2020
KRAANID KINNI: Lukašenka-vastane Minski asum jäi veest ilma
16.11.2020
VIDEOD | Vägivaldne märulipolitsei vahistas Valgevenes üle 1100 protestija
13.11.2020
Laupäeval toimuvad Valgevenes miilitsa käe läbi surma saanud mehe auks leinaseisakud
26.10.2020
TÄHTAEG KUKKUS: Valgevene töölised asusid streikima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee