Maailm

Trump mainis esimest korda, et lahkub Valgest Majast, kui valijamehed nii otsustavad 

Toimetas Aare Kartau, 27. november 2020 09:01
Trump pandi istuma äärmiselt madalale toolile ja väikese laua taha.Foto: Reuters/Scanpix
President Donald Trump teatas neljapäeval esimest korda, et lahkub ametist, kui valijamehed peaksid Bideni poolt hääletama. Siiski kinnitas ta, et pole valmis kaotust tunnistama, vahendab CNN. Twitteris hakkas levima ka koomiline trend #DiaperDon.

Neljapäeval vastas Trump esimest korda pärast valimisi ajakirjanike küsimustele. Ta mainis, et lahkub Valgest Majast, kui valijameeste kogu hääletab 14. detsembril Joe Bideni poolt. „Te teate, et ma kindlasti teen seda. See on väga raske asi, mida tunnistada, sest me teame, et tegemist oli ulatusliku pettusega,“ sõnas Trump tõendeid jagamata. President lisas, et kui valijameeste kogu kuulutab Bideni võitjaks, „teeb see eksituse, sest valimised olid võltsitud“.

Trump oli pressikonverentsi ajal üsna pahur. „Ärge rääkige minuga nii. Ma olen Ameerika Ühendriikide president. Ärge kunagi rääkige presidendiga sel moel,“ nähvas ta ühele ajakirjanikule, kes tema kommentaaridele selgitust küsis.

Twitteris hakkas levima trend nimega #DiaperDon. See tuleneb sellest, et Trump pandi Valges Majas istuma imetillukese laua taha. Naljaka vaatepildi kohta on sõna võtnud tuhanded internetikasutajad. Trump ise arvab, et Twitter tekitab ise „täielikult valesid trende“, mis pole kuidagi seotud sellega, mis on tegelikult maailmas populaarne. 

Samal teemal

26.11.2020
Trump andis armu endisele nõunikule Michael Flynnile, ent see käik võib tulevikus kahjustada presidenti ennast
25.11.2020
Üleminekuprotsessi alustanud Joe Biden: Valge Maja koostöö on siiras
24.11.2020
Trump andis üleminekuprotsessile rohelise tule, ehkki jätkab valimistulemuste vaidlustamist
23.11.2020
Trump tegi lõpparve advokaadiga, kelle teooriad olid väidetavalt isegi presidendile liiast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee