Maailm

Šveitsi lõunaosas ründas oletatav naisterrorist kaht poodlejat 

Toimetas Aare Kartau, 25. november 2020 11:48
Politsei kõnealuse kaubanduskeskuse ees.Foto: AP/Scanpix
Šveitsi lõunaosas Luganos vahistati teisipäeval võimalik naisterrorist, kes vigastas kohalikus kaubanduskeskuses viibinud kaht inimest. 

Riiklik peaprokurör teatas, et Luganos asuvas kaubamajas toimus terroristliku motiiviga rünnak, kus said viga mitu inimest, vahendab BBC. Politsei sõnul üritas kahtlusalune üht kaupluses viibivat naist kägistada ja pussitas teist noaga kaela. Kumbki ohver ei saanud eluohtlikke vigastusi, ent ühe seisund on tõsine.

28aastane oletatav terrorist oli föderaalpolitsei huviorbiidil juba seoses 2017. aasta terrorijuurdlusega. Ta on Šveitsi kodanik ja elas Ticino kantonis. Ticino valitsusjuht Norman Gobbi mõistis rünnaku hukka ja kinnitas, et äärmuslusel pole nende kogukonnas kohta.

Rünnakut taunis ka Austria kantsler Sebastian Kurz, kelle riigis toimus kuu alguses verine terroriakt. „Minu mõtted on ohvritega ja ma soovin neile täielikku ja kiiret paranemist. Seisame neil rasketel tundidel Šveitsi kõrval,“ säutsus Kurz Twitteris. Viinis 2. novembril nelja ohvriga kulmineerunud rünnakule eelnesid sarnased islamistliku motiiviga terroriaktid Pariisis ja Nice'is.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee