Krimi

Prokuratuur süüdistab Lihula tulistajat mõrvas (3)

Toimetas Hindrek Pärg, 25. november 2020 09:46
32aastane Mikk Tarraste tulistas Lihulas surnuks kaks inimest ja haavas kolme.Foto: Viljar Voog
Lääne ringkonnaprokuratuur esitas 32aastasele Mikk Tarrastele süüdistuse mõrvas. Prokuratuuri hinnangul oli see tahtlik, et alkoholi ja rahusteid tarbinud Mikk tappis kaks inimest ja vigastas nelja. Lisaks süüdistab prokuratuur teda laskemoona ebaseaduslikus käitlemises. Süüdimõistmisel võib rängim karistus olla eluaegne vangistus.

Süüdistuse järgi vedas 32aastane alkoholijoobes Mikk 6. juuni õhtul relvaseadust rikkudes oma sõiduautos tulirelvi ning põhjustas Lihula lähistel asuvas tanklas liiklusõnnetuse. Seejärel põgenes ta sündmuskohalt ning eesmärgiga varjata toime pandud rikkumisi, tulistas talle järgnenud mootorratturit ja kaht sõiduautot, milles oli kokku 9 inimest. Mootorrattur hukkus, üks autodest sai tabamuse, kuid viga seal keegi ei saanud. (Loe Õhtulehe varasemaid kajastusi traagilistest 6. juuni sündmustest SIIT, SIIT, SIIT ja SIIT).  

Samal teemal

„Mootorratturit ja mootorratta järel sõitnud autosid tulistas ta soovist varjata toime pandud väärtegusid ja jõuda takistamatult tagasi kodutallu,“ ütles prokurör Gardi Anderson. Eemalduvate autode suunas lastud kuulid ulatusid üle riigimaantee ning üks kuulidest tabas Lihula päästekomando seina.

Seejärel hakkas süüdistatav liikuma mööda Tuudi-Raudtee teed jalgsi oma kodutalu suunas ning tulistas korduvalt teel vastu tulnud Žigulid. Auto roolis olnud mees sai viga, kaks tagaistmel olnud last eluohtlikke vigastusi. Kõrvalistuja kohal istunud naine hukkus. Süüdistatav jätkas tulistamist ka sündmuskohale saabunud kiirabi, peatunud Žiguli ja selle juurde saabunud lähedaste ja politseinike suunas. Seejärel liikus Tarraste jalgsi ligi neli kilomeetrit mööda Tuudi-Raudtee teed kuni Tuudi raudteejaama hooneni. Seal avas ta tule hoone lähedale saabunud politseinike suunas ning riivas lasuga ühe politseiniku kiivrit.

„Selles kriminaalasjas oli väga keeruline määratleda kannatanute ringi. Inimlikult võttes ei ole ju kannatanud üksnes need, keda kuulid füüsiliselt tabasid. Need oleks võinud tabada ükskõik keda, kes sealkandis liikus. Ellujäämine olnuks siis vaid juhuse küsimus. Just seda ongi süüdistuses mõeldud mõistega üldohtlik viis,“ selgitas prokurör.

Prokuratuuri hinnangul oli kahe inimese tapmine, nelja inimese vigastamine ja määramatu hulga inimeste ohustamine tahtlik. „Oma väljaõppe tõttu nii relvadest kui meditsiinist teadis ta hästi, milliseid tagajärgi inimeste tulistamine kaasa võib tuua,“ ütles prokurör Gardi Anderson. „Tema käitumine viitab igas aspektis sellele, et inimeste tapmine, haavamine ja ohustamine oli tahtlik.“

Süüdistataval tuvastati pärast kinnipidamist alkoholi ja rahustite tarvitamisest tingitud joove, kuid prokuratuuri hinnangul ei takistanud joove mõistmast, millised on tema tegude tagajärjed.

Ette heidetud teod pandi toime relvadest, mis kuulusid mehele seaduslikult. Kriminaalmenetluse käigus leiti aga nii tema suvekodust kui elukohast Tallinnas ebaseaduslikku laskemoona, seetõttu on süüdistuses ette heidetud ka laskemoona ebaseaduslikku käitlemist.  

Tulirelva või laskemoona ebaseadusliku käitlemise eest karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega. Süüdimõistmisel mõrva eest karistatakse kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega.