Eesti uudised

Endine peaprokurör liitus Isamaa Parempoolsetega (7)

Toimetas Hindrek Pärg, 25. november 2020 09:24
Lavly PerlingFoto: Teet Malsroos
Endine peaprokurör Lavly Perling astus Isamaa liikmeühenduse Parempoolsed toetajaliikmeks. Perlingu sõnul ei saa ta enam niisama pealt vaadata, kuidas populismi ja räuskamisega Eestit lõhutakse.

Isamaa erakonna liikmeks Perling veel ei astunud – seepärast ongi ta kirjas vaid Parempoolsete toetajaliikmetega, sõnas liikmeühenduse esimees Kristjan Vanaselja. Ta kinnitas, et endisel prokuröril on plaan aktiivsemalt poliitikas kaasa lüüa, kuid erakonnaga liitumist Perling alles mõtleb.

Samal teemal

“Poliitikasse minek ei ole täna mitte mingil juhul populaarne otsus, kuid ühel hetkel saab lihtsalt mõõt täis ja ei saa enam niisama pealt vaadata, kuidas populismi ja räuskamisega Eesti edu maha mängitakse. Mida rohkem nüüd oma ala professionaale poliitikasse suuna võtab, seda kiiremini on võimalik asjad riigis taas korda seada,” ütles Perling Parempoolsete pressiteates.

Ta lisas: “Olen suvest saati elanud kaasa Parempoolsetele – neil on ideed, tahe ja kogemused, et tänast olukorda muuta. Muutus Eesti poliitikas peaks algama Isamaast, kes kahjuks on muutunud kaisukaruks populistide kaenlas ja nii polegi enam paljudel parempoolsetel valijatel erakonda, kellele toetuda ja loota."

Tema sõnul peaks Isamaa olema jõud, mis aitab kaasa Eesti avatuks, targaks ja edukaks riigiks muutmisele. “Parempoolsete mõtted kattuvad selles osas minu omadega ja seetõttu soovin kaasa lüüa esialgu parteituna liikmeühenduse tegevuses ja panustada Eesti arengusse,” ütles Perling.

Parempoolsete liikmeühenduse esimehe Kristjan Vanaselja sõnul on praegu eriti oluline, et poliitikasse tuleks juurde uusi inimesi. “Eesti vajab uusi ideid ja eesmärke. Selleks on vaja aga uusi inimesi, kellel on kogemust väljaspool poliitikat. Lavlyl on seljataha jäämas pikk karjäär õigussüsteemis ning teda tuleb tunnustada selle eest, et ta on valmis oma kogemuste ja teadmistega panustama Parempoolsetes. Loodan, et Lavly eeskujul tuleb poliitikasse veel inimesi,” ütles Vanaselja.

Facebookis tehtud postituses avaldab Perling uskumust, et poliitika tervikuna peab muutuma ja see muutus võiks alata Isamaast. "Minu tutvusringkonnas on palju neid, kes ütlevad, et on hääle alati Isamaale andnud, aga tänase valitsuspoliitika suuna valinud Isamaale oma häält anda ei saa ja ei taha. Praeguses valitsuses olev Isamaa, mis ei ole ju Isamaa tervikuna, on muutunud kaisukaruks populistide kaenlas ja nii polegi suurel hulgal inimestel, kes konservatiiveid väärtusi hindavad, kedagi toetada," kirjutab Perling, kelle sõnul pole EKRE konservatiivne partei, vaid selgelt populistid. "Ainus konservatiivne partei Eestis on ikka Isamaa." 

Ta lisab: "Inimesi, kes hoolivad avatud majandusest, läbipaistvast ja ausast riigijuhtimisest ning kõikide eestimaalaste heaolust ja Eesti igavesest säilimisest on palju, aga nende lootus hakkab tuhmuma. Räuskamine, siis vabandamised, uued räuskamised, uued vabandamised, arusaamatud ja läbipaistmatud otsused ning valikud, mõistmatu kommunikatsioon ja lihtsalt populistlikud lahendused on muutunud igapäevaseks. Palju on inimesi, kes peavad seda valeks, kes jugevad ja jõuavad sellest kirjutada, sel teemal mõtteid avaldada ja see on väga hea ning oluline."

Samal teemal

03.01.2021
Viktoria Ladõnskaja-Kubits liitus Isamaa Parempoolsetega
30.10.2020
Peaprokurör ja eetikanõukogu: Lavly Perling käitus ebaeetiliselt, kui sidus ennast poliitiliselt Isamaa Parempoolsetega
29.10.2020
Lavly Perling korraga prokuratuuris ja poliitikas olemises probleemi ei näe: nii on ka mitmel pool mujal Euroopas
26.10.2020
Seisukoht | Lavly Perling – korraga nii prokuratuuris kui poliitikas?