Poliitika

FOTOD | Uus minister Anneli Ott: tuleb tõsiselt kaaluda Estonia ülestõstmist

Viljar Voog, 24. november 2020 20:20

10 KOMMENTAARI

k
Kursk2/ 25. november 2020 11:10
Hommikuse artikli pealkiri on muutunud aga mis puudutab reisilaeva, siis, kui oleks tahetud, oleks see suht madalast veest asitõend ammu pinnale tõstetud.
p
Paul/ 25. november 2020 07:43
Kuidas teha selgeks kesklinnas friikartulite keskel kasvanud poliitbroileritele, et maal elavad ka inimesed
k
Kahjuks/ 25. november 2020 06:07
Taastada on raske, kui varasemalt on igasuguste reformidega lammutatud ja ühiskonna rikkusi lastud välja kaduda.
ä
Ärbert/ 24. november 2020 23:13
Otsisin välja selle Kagu-eesti programmi. Lühidalt seisneb see selles, et saab taotleda ettevõtluse toetust, saab taotleda tööturu parendamise toetust - seisneb peamiselt elamufondi parendamises ja uue loomises ning saab mainekujunduse toetust. Kuulge, see on ju pullikaka võrreldes sellega, mida tegelikult vaja oleks. Te naudite palujatele andmist ja jagamist selle asemel, et kujundada elu- ja tootmiskeskkonda. ÕL koonerdab kommentaariruumiga, siia ei mahu ju kirjutama.
j
järg/ 24. november 2020 23:16
Maaelu tugisambad on teed-side-elekter maale elama asumiseks ja toimivad teenused maal elamise kestmiseks. Lihtsalt võsa vahele maja ehitamiseks raha andmine ei loo ega toeta maaelu arengut. 1) auklike mülgaste asemele korralikud teed 2) telefoni- ja andmeside igasse kolkasse ja mitte selle olematu kvaliteediga, mida operaatorid täna pakuvad 3) elektriga liitumine maapiirkondades normaalse hinnaga, mitte selle kirvega, millega Eesti Energia (või mis ta ongi) praegu kõigil kõri nöörib. Ja maale rajatavale ettevõtlusele veel eriti. Kui need alused on paigas, on maaelu arenguks pool tööd tehtud.
j
järg2/ 24. november 2020 23:19
Ja nüüd alles jõuame jagamise ja toetamiseni. Maal elukeskkonna ja teenuste kättesaadavuse tagamine on kallis. Hõreda asustuse tõttu seda kohalike maksulaekumiste kaudu ei taga. Maaelu peaks toetama linn. Seda saaks teha kahel moel. Esiteks võiks kehtestada näiteks linnamaksu, mis läheks kogu mahus ääremaade toetuseks. Kas see linnamaks on peamaksuna, või tarbimismaksuna või lõbustusasutuste maksuna või veel mingi muu variant, on arutamise teema.
j
järg3/ 24. november 2020 23:22
Teiseks võiks kehtestada mõnede teenuste arendamise või toodete turustamise puhul reegli, et esmajärjekorras peab see teenus/toode olema tagatud maapiirkondades ja seejärel võib sellega jõuda ka lõpuks Tallinna kesklinna. Loomulikult võib taolisel puhul anda teenusepakkujale/ toote turustajale mingeid tagatisi turu ja tähtaegade osas. Nt võiks see puudutada kõne- ja andmesidet, kuid kindlasti on veel taolisi asju.
j
Järgedele/ 25. november 2020 09:35
Maapiirkondadesse ei saa midagi uut rajada, uuendada ega laiendada, sest igal pool on vastuseis - ainult mitte minu lähedale, ühtki maalappi ümber ei pööra, ühtki võsa maha ei võta, maju ei ehita, ettevõtteid ei asuta kuna need kõik halvendavad kohalike elanike ja suvitajate elukeskkonda, ükskõik kui palju neid elanikke praegu seal on.
j
Järgede järjele/ 25. november 2020 12:47
Et siis sureme kohe kõik ära või üritaks enne ikka teha ka midagi?
u
uku/ 30. november 2020 17:53
Kohe-kohe tuleb üks eile asutatud firma Võrumaalt, kes kerjab miljardit, et Estonia üles tõsta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee