Foto: Aldo Luud
Toimetas Hindrek Pärg 24. november 2020 15:29
Valitsus otsustas jagada riigi poolt kaks korduskasutatavat maski igale vähekindlustatud inimesele. 

„On selge, et paljudele Eesti inimestele on maskide ostmine lisakulu, mis võib veelgi mõjutada nende igapäevast toimetulekut. Selleks, et kõik Eesti inimesed saaksid end võrdselt koroonaviiruse eest kaitsta, otsustasime täna, et kindlustame maskidega majanduslikult kõige haavatavamad," sõnas peaminister Jüri Ratas pressiteates.

Riigihalduse minister Jaak Aab märkis, et toimetulekutoetuste saajaid on ligi 20 000, mis tähendab, et maske läheb vaja 40 000 tükki. „Praegu olemasolevas riigi keskses varus on eelkõige ühekordse kasutusega maskid, mis tähendab, et korduskasutatavad maskid tuleb nüüd kiiresti juurde muretseda,“ lausus Aab, kelle sõnul eelistatatakse kodumaiste tootjate kaupa.

Maskide hankimise korraldab rahandusministeerium, kes jagab need kohalikele omavalitsustele. Need peavad omakorda korraldama maskide jagamise abivajajatele.

Maskikandmine või suu ja nina katmine avalikes siseruumides on ainult üks koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõu. Tulemuslikuks viiruse leviku tõkestamiseks tuleb pesta käsi, vältida silmade, nina ja suu katsumist, hoida rahvarohketes ruumides teistest inimestest distantsi, puhastada üldkasutatavaid pindu, õhutada ruume. Kui võimalik, tuleb vältida ühistranspordi kasutamist ning külastada esmatarbe- ja toidukaupade ostmisel kauplust ajal, mil seal on vähe rahvast.