KULDNE PUUDUTUS: Harjumaal Harku vallas ostis Transpire OÜ tänavu 189 040 euro eest kinnistud Vahi tee 9 ja 11. Edasi müüs ta kinnistud sootuks krõbedama hinnaga: ERIAL Kinnisvara OÜ käis nende eest välja lausa 684 000 eurot.Foto: Hannes Dreimanis
Priit Pärnapuu 30. november 2020 10:00
Keskkriminaalpolitsei ja riigiprokuratuur kahtlustavad hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud kolme isikut hoiustajate raha omastamises ja investeerimiskelmuses või sellele kaasa aitamises. Lisaks uurib kaitsepolitsei ERIALi asutaja altkäemaksu andmist politseiametnikule. Kahtlustuse kohaselt kasutati hoiustajate raha kantimiseks kinnisvaratehinguid. Vaata, kes, millal ja milliste hindadega tegi tehingud, millega kinnistute väärtus kerkis kümmekonna päevaga võluväel 700 000 euro pealt 1,7 miljoni euro peale.

Harku vallas võssa kasvanud 4600ruutmeetrine kinnistu käis erinevate firmade vahel aastaid käest kätte. Ehitusluba viiele ridaelamuboksile oli olemas. Arhitektuurne, konstruktiivne, vee-kanali- ja elektriprojekt olid olemas. Kinnistu piiril asusid vee-, kanali- ja drenaažiliitumise punktid. Seda, kes võsa maha võtaks ja kopa maasse lööks, aga ei leidunud.

Edasi lugemiseks: