Ohtuleht.ee 23. november 2020 21:14
Ööl vastu laupäeva ajas politsei jõuliselt lauali Võru ööklubis Boschwechter toimunud ja lubatust pikemaks veninud peo.

Lõuna prefektuur kirjutas Facebookis täpsemalt, mis tegelikult juhtus, ning kummutas mitmed levima hakanud väärarusaamad.

"Kui rääkida Võru ööklubis läbiviidud politseioperatsioonist, siis tõsi – ükski olukord ei ole lõpuni must-valge. Loomulik on, et nii mõnigi võis näha neid sündmusi oma vaatevinklist, hindamata seejuures tervikpilti. Tõsi on, et politseil tuli mõnede inimeste suhtes jõudu kasutada. Tõsi on seegi, et seda polnuks vaja, kui peo peremees või ka pidulised käitunuks mõistvalt ning lahkunuks rahumeelselt. Seda tahet osadel aga paraku ei tekkinudki," seletas Lõuna prefektuur.

"Nii näis, et mõned inimesed lausa küsivad pahatahtlikult meile kõigile aina rangemaid piiranguid ja karmimaid kohustusi, kui korraldavad reegleid eirates rahvarohkeid pidusid nimetades neid vallatlevalt kinoseansiks, erapeoks, külakogunemiseks või teab milleks muuks. Skeemitamine, saboteerimine või politsei sekkumise järel ka skandaalitsemine ei aita aga kellelgi terveks jääda ega ammugi normaalse elu juurde naasta. Keegi ei taha viirust, karmimaid piiranguid, inimeste vaheliste meetrite mõõtmist ja muud. Kui aga sõna jõud osade puhul mingit tulemust ei anna, ei tasu imestada, miks sellele järgnevad karmisõnalisemad korraldused või ka käerauad," lisas politsei.

Viirusohu tõkestamiseks kehtestatud piirangute eiramise osas viib Võru ööklubi suhtes menetlust läbi terviseamet, kes otsustab määratava karistuse.

Levinuim väärinfo Võru ööklubis läbiviidud politseioperatsioonist on Lõuna prefektuuri sõnul järgmine:

Väärinfo: politsei tuli põhjendamata üritust laiali ajama, kuigi tegu oli erapeoga, kus korda ei rikutud.

Tegelik olukord: tegu oli avaliku üritusega, mida reklaamiti sotsiaalmeedias kõigile soovijatele ning kus põhimõtteliselt rikuti kõiki reegleid olenemata, et baari omanikuga suheldi enne üritust ennetavalt ning selgitati, millised piirangud viiruse leviku tõkestamiseks avalikele üritustele kehtivad. Mõistva suhtumise ja ettevaatusmeetmete rakendamise asemel tegi omanik endast oleneva, et kohapealset olukorda üksnes keerulisemaks ajada: eiras üritust läbiviies viiruse leviku tõkestamiseks seatud nõudeid, eiras korraldust üritus lõpetada ning takistas erinevatel viisidel kohale saabunud politseinike tööd. Lõpuks väitis, et tegu ei olnudki peoga, vaid ruumis toimus kinoseanss ja kinod ei olevat ju keelatud.

Väärinfo: politsei kustutas baari sisenedes tuled, et ruumis viibijad ei saaks politseinike tegevust filmida.

Tegelik olukord: baari töötaja kustutas tuled püüdes takistada sellega politsei tegevust ning pannes ohtu külalised, kel tekkis raskusi ruumis liikumisega.

Väärinfo: baarist üht kinnipeetud meest õue tuues lükkas politsei ta niimoodi pikali, et too kukkus peaga vastu parklas seisnud autot ja sai viga.

Tegelik olukord: baarist välja toodud mees osutas politseinikele vastupanu nii, et üks politseinikest libastus ja kukkus peaga vastu parklas seisnud autot, ta jätkas teenistust.

Väärinfo: politsei oli baari sisenedes inimeste vastu põhjendamatult karm ja käitus liiga jõuliselt laskmata inimestel üleriideid võtta ja rahulikult lahkuda.

Tegelik olukord: pärast esimeste politseipatrullide saabumist ja antud korraldust üritus lõpetada oli ruumis viibijatel pea kaks tundi aega võtta oma asjad ja rahumeelselt lahkuda. Osa lahkus, enamus eiras jätkuvalt keeldu, kuni kaasati lisapatrullid, kes tegutsesid resoluutselt, andsid valjuhäälseid korraldusi, et korrarikkumine viivitamata lõpetada. Seepeale enamus lahkusid ruumist vabatahtlikult ja kellelgi ei takistatud üleriideid kaasa võtmast. Ruumi jäid üksikud inimesed, kes endiselt ei allunud korraldustele ja takistasid politseitööd. Nende suhtes tuli kasutada jõudu, sest omal tahtel nad ei lahkunud. Kogu peoseltskonnast kolm inimest viidi kainenema.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Toivo 24. november 2020 10:43
Mina laseks sellise baari, mis ei allu riiklikele korraldustele, karistuseks pooleks kinni panna
Vabandust, parandus 24. november 2020 10:44
Mina laseks sellise baari, mis ei allu riiklikele korraldustele, karistuseks pooleks aastaks kinni panna
Sass 24. november 2020 07:49
No vot, räägime ikka asjadest nii nagu oli! Politseinikel peavad ikka raudsed närvid olema, et neile ärplevatele nolkidele mitte vastu tühjalt kõmisevat kolu koputada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS