Jõulud | Sisuturundus

Palju rõõmu pakkuvad jõulukingitused lastele 

Photopoint, 23. november 2020 15:26
laste-joulukingid.jpgFoto: Envato Elements
Missugused jõulukingid lastele valida? Siin on läbi aastate kasulikud soovitused. Vaata lähemalt!

Ehitud kuuse alt kinkide leidmine on paljude meelest meie pimeda talve üheks parimaks osaks. Selle päeva saab muuta veelgi paremaks, kui valida lastele jõulukingitused, mis neile tõeliselt rõõmu valmistavad. Kuigi paljud trendid ja moekingid muutuvad ajaga, on olemas nii mõnigi jõulukink lastele, mis läheb alati peale. Vaatame need üle.

Miks valida jõulukingiks LEGO komplekt?

LEGO ja DUPLO meeldivad pea igas vanuses lastele ning nendega saab mängida mitmeid aastaid. Kuigi kõikide LEGOde karbi pealt vaatab vastu mõni vinge ehitis, mille kaasasolevat juhendit järgides valmis saab, ei ole see ainus võimalus. Usume, et alati on hea mõte julgustada last mänguasjadega mängides mõtlema natuke laiemalt, kui ette antud juhised.

Seega LEGO printsesside Anna ja Elsa loss võib täita ka superkangelase kodu või hoopiski maagilise kooli rolli! LEGOde valik on lai ja kuna komplektid sobivad ristkasutuseks, saab kasutada eri komplekte. Ainsaks piiranguks on fantaasia!

Väiksematele lastele meeldib lihtsalt ehitada ja lammutada. Neil on mugavam mängida DUPLO komplektidega, mille suuremaid tükke on kergem käsitleda. Vanemad lapsed armastavad ehitada keerulisemaid projekte ning ühel hetkel lastakse fantaasial lennata. Seetõttu võib julgelt osta keerulisemaid ning rohkemate etappidega komplekte.

Foto: Envato Elements

Ning miks mitte valida jõulukingituseks LEGO Technics’i komplekt neile täiskasvanutele, kel lapsepõlvest on LEGOdega soojad mälestused?

LEGO klotsid on hea kvaliteediga, kauakestvad ning pakuvad meelelahutust korraga pikkadeks tundideks. Samal ajal õpib laps möödaminnes nii mõndagi uut ja kasulikku. 

Juhiste järgimine, loendamine, käe ja silma koordinatsioon, peenmotoorika ning kujutlusvõime arendamine on lühike loetelu LEGOdega mängimise rohketest eelistest.

Mängufiguurid on heaks lahenduseks paljudes mängudes

Muidugi on võimalik mängida üksnes puupulkade ja kividega, ent Schleichi mängufiguurid on realistlikud ning kvaliteetsed, köites kõikide laste pilke. Võimalik on soetada just need mängufiguurid, mis rohkem huvi pakuvad kui ka kogu komplekt. 

Muuhulgas on olemas komplektid isegi hobusesõpradele ja neile kellele meeldivad dinosaurused. Seega leiavad Scleichi valikust endale sobivaimad mänguasjad erinevate huvidega lapsed.

Aga kas mängufiguurid ei jää lapse jaoks igavaks? Vastupidi! Mõnes mõttes on kõige parem osta võimalikult lihtsad mänguasjad, sest seda rohkem võimalusi on lapsel leida loomingulisi viise neid oma mängudes kasutamiseks. 

Kuigi mängufiguurid kujutavad tihtipeale kindlaid loomi, on lapse otsustada, kas kaelkirjak on kaelkirjak, loomakuningriigi politseinik või tulnukas võõralt planeedilt. Lisaks kasvavad ning muutuvad mängud koos lapse vanusega. Samad mängufiguurid sobivad seega nii päris väikestele, lasteaialastele kui ka juba kooliealistele.

Foto: Envato Elements

Huvitavad pusled köidavad tähelepanu pikkadeks tundideks

Jõulukingiks lapsele ei ole alati vaja välja mõelda midagi uut ja modernset – miks mitte avastada klassikuid nagu vanad head pusled. Klassikalised pusled on aastakümneid meelelahutust pakkunud lastele, noortele ja täiskasvanutele. 

Puslevõõrale lapsele sobivat kinki otsides tasub meeles pidada, et pusle kipub rohkem meeldima siis, kui kokkupandud pildilt vaatab vastu midagi, mis lapsele südamelähedane. Käpapatrull, Lumekuninganna ja paljud teised lemmikud on filmilinadelt jõudnud puslekarpidesse. 

Kannatlikkuse ja püsivuse arenemine on üks puslede kokkupaneku positiivsetest kõrvalmõjudest. Ära ei saa unustada ka äärmiselt olulist peenmotoorikat, mida pusletükkide üleskorjamine ning paigutamine arendab suurte sammudega. 12-osalised pusled on väikesele lapsele heaks esimeseks valikuks ning vastavalt oskustele saab sealt edasi liikuda suuremate juurde. 

Vanematele lastele pakuvad huvi tehniliselt keerukamad puslepallid ning 3D pusled.

Foto: Envato Elements

Lauamängud garanteerivad toredad õhtupoolikud

Traditsioonilised lauamängud naudivad uut populaarsuselainet, kindlasti on abiks lauamängude pidevalt suurenev valik. Valida saab õige mängu vastavalt mängijate vanusele, soovitud keerulisusele kui ka disainile. Toredast mängust saab oodatud jõulukingitus lastele ja miks mitte ka tervele perele!

Ajaproovile vastu pidanud mängud toetavad ka lapse vaimset ning sotsiaalset arengut. Strateegia planeerimine, kannatlikkus, reeglite järgimine, meeskonnatöö ning ka kaotama õppimine on osa mänguprotsessist.

Ja muidugi, mida rohkem kasutada aega lauamängude mängimiseks, seda vähem on aega erinevate ekraanide taga istumiseks. Lastega koos mängimine on eriti põnev! 

Kui ema, isa või mõni teine lähedane täiskasvanu otsustab oma tihedasse päevakavasse ruumi teha, et koos lauamängu mängida, on see lapse jaoks väga oluline. Ehk on see algus toredale perekonnatraditsioonile?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee