Foto on illustratiivne.Foto: Pixabay
Ohtuleht.ee 21. november 2020 18:58
Tänavustel pühadel hooajal on põhjust olla eriti rõõmus - erinevalt muust maailmast pole kartust, et jõuluvana nakatuks koroonaviirusesse, ütleb USA riikliku allergia- ja nakkushaiguste instituudi direktor dr Anthony Fauci. 

Fauci sõnul on jõuluvana koroonaviiruse suhtes immuunne. See tähendab, et ta on valmis ja suudab sel aastal pühade rõõmu levitada tavapäraselt.

„Jõuluvana on sellest viirusest vabastatud, sest jõuluvana oma kõigist headest omadustest omab palju head kaasasündinud immuunsust,“ ütles dr Fauci USA Todayle. Ta lisas, et jõuluvana ei hakka kellelegi nakkusi levitama.

Muidugi on jõuluvana praeguste kehtivate koroona reeglite erand. Haiguste tõrje ja ennetamise keskus on öelnud, et tänavused pühade kogunemised peaksid kõigi turvalisuse huvides olema sootuks teistsugused.

Järgmiste kuude tänupüha, jõulude ja muude pühade eel peaksid ameeriklased tegema kõik endast oleneva, et süüa väikest õhtusööki ainult enda leibkondade inimestega, kuna kogunemine koos pere ja sõpradega väljaspool leibkonda võib suurendada viiruse levikut.