Krimi

Kell 20.39 lisatud terviseameti kommentaar!

VIDEO | Võru ööklubis kaasati politsei erioperatsiooni ka päästjad ja kiirreageerijad (5)

Ohtuleht.ee, 21. november 2020 18:27
Foto: Kuvatõmmis
Sotsiaalmeedias jagatakse videot, kus postitajad väidavad, et politsei läks jõukasutusega liiale. Politsei selgitab, et klubiomanik keeldus isegi politseile uksi avamast, mistõttu tuli kaasata ka päästjad ja kiirreageerijad.

Tegu on Võru klubi Boschwechteriga, kus politsei oli sunnitud sekkuma klubi 31. sünnipäevapeole. Sotsiaalmeedias jagatav video on ärritanud pidulisi, kes kommenteerivad postitust ja kurdavad, et politsei kasutas julmi võtteid. Leidub ka neid kommenteerijaid, kes kutsuvad inimesi üles politsei vastu mässu tõstma.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba aga selgitab, et 21. novembril veidi pärast keskööd läks Kagu politseijaoskonna patrull kontrollima ühte Võru linna meelelahutusasutust, mille kohta oli eelnev info, et seal võib toimuda avalik üritus.

Ööklubi omanik ei lasknud politseid hoonesse ega kliente välja

"Vastavalt Vabariigi Valituse korraldusele on pärast keskööd meelelahutusasutustes viibimine klientidele keelatud. Eelneval päeval vestlesid Kagu jaoskonna politseinikud meelelahutusasutuse omanikuga ja osutasid tähelepanu kehtivatele piirangutele," täpsustab Turba.

"Öösel asutust kontrollima saabunud politseipatrull avastas, et asutuse uksed on suletud, inimesed ei pääse välja ning sees toimub kaklus. Meelelahutusasutuse omanik viibis sees, keeldus ust avamast ja inimesi välja laskmast. Politseinikud vestlesid temaga läbi ukse ja ka telefoni teel, hoiatades, et uks avatakse sunniga. Kuna korraldustele uks avada ei reageeritud, kutsus politsei kohale päästjad, kes ukse avasid," lisab operatiivjuht, et sees toimus pidu, kus oli kohal ligi sada inimest ning politsei edastas suulise viibimiskeelu, andes sellega inimestele kohustuse lahkuda.

Hoolimata sellest - klubi omanik keeldus igasugusest koostööst ning takistas politsei tegevust.

"Enne kella 2 saabusid kohale kiirreageerijad, kes läksid klubis diskori juurde ja palusid muusika välja lülitada. Seejärel vestlesid ametnikud klubis olevate seltskondadega ning andsid korralduse pidutsemine lõpetada ja lahkuda. Suur osa inimesi lahkus, kuid paraku väljendasid mitmed jätkuvalt pahameelt peo lõpu kohta ning eirasid politsei korraldusi. Politsei kasutas füüsilist jõudu ja käeraudu inimeste suhtes, kes vastupanu osutasid. Nende andmed fikseeriti, ning osad toimetati jaoskonda, kellest kaks viidi kainenema," kirjeldab Turba.

"Hoolimatus inimeste tervise suhtes ja selle hoidmiseks kehtestatud piirangute rikkumine on äärmiselt vastutustundetu. Ükskõikne suhtumine tervisesse võib kaasa tuua veel suurema nakatumise ja rangemad piirangud, mida me kõik tahame tegelikult vältida. Meil on sellest aastast juba kõikjal Eestis, aga ka Lõuna-Eesti näiteid, kus pidudest ja suurematest inimeste kogunemistest on kasvanud koroonakolded, kus nakatunuid on väga palju. Kevadel olid sellisteks kolleteks Kuressaare ja Võru, alles suve lõpus meelelahutusasutus Jõhvis. Viiruse leviku tõkestamiseks on vaja kõigi ühist pingutust, sealhulgas peaks iga inimene kontakte teiste inimestega vähendama, kandma avalikus kohas maski ja vältima kohti, kus distantsi hoida ei ole võimalik," manitseb operatiivjuht ja meenutab ohte.

Politseile teadaolevalt on üritus planeeritud suisa kahepäevasena ning jätkub täna õhtul.

"Politsei suhtleb kohaliku omavalitsuse ja Terviseametiga, et vältida olukorra kordumist. Info ja materjalid toimunud piirangute rikkumise kohta edastame Terviseametile ja kohalikule omavalitusele," kinnitab Argo Turba.

Terviseamet teavitab, et antud rikkumise suhtes on riiklik järelvalve algatanud samuti menetluse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee