Eesti uudised

Kinnisvaraekspert: „Kolm tuba viiesaja euro eest? See on põhjakihi hind!“

Üürileandjad tõrjuvad üksikema: „Kui sul meest ei ole, kes siis maksab? Hakkad võlgu tekitama?“

Kristiina Tilk, 23. november 2020 20:52

24 KOMMENTAARI

k
Kana/ 22. november 2020 05:50
Mulle öeldi, et saate üürida küll, aga mitte oma nimel, sest olete üliõpilane. Las keegi töötav inimene üürib teile korteri oma nimel. :S Jäigi üürimata.
ü
Üks teine naine/ 22. november 2020 01:44
Ma olen ka kord elus lühiajaliselt 1-toalist viisakat korterit välja üürinud ja überšoki saanud. Kuna alati on huvitav teada hinda, siis Lasnamäe korter ja kõikide mugavustega, ilus, vaid TV oli puudu. 290€, eksole. Kuulutusele saabus umbes 40 soovijat, üle poolte olid sellised, kes said kohe välistatud, kas siis a'la Lauaviin FB profiilipildil või kirjaoskamatud või sarikolijad. Valisin ilusa neiu, üksiku, kindla töökohaga ja mittesuitsetaja, see, et tal oli puurikoer, selgus hiljem. Veel hiljem- peale tema väljakolimist selgus, et koeri polnudki puuris ja neid oli suisa mitu.
ü
Üks teine naine/ 22. november 2020 01:46
..maht sai otsa. Korter oli ära lagastatud, 5vm karvakuhjad, taara riietekapis, kollased pissiloigud voodi all, kasutatud allpool vöö jubedused ja lõhutud mööbel. See oli uskumatu, kuidas selline neiu sai olla nii räige räpakott. Väga vale mõtlemine, et ilus = korralik. Võtmeid ma tagasi ei saanud ja tagatistaha jäi mulle.
a
Allpool vöö/ 22. november 2020 09:51
Leidsid võtmeta voorusevöö?
s
seda ma usun, et on igasugu tagurlikke veidrikke,/ 22. november 2020 01:33
kes arvavad, et raha tuleb ainult mehe käest. Aga seda ma nüüd ka ei usu, et kaheksa kuu jooksul pole võimalik (500+kommunaalid) korterit leida, kui lemmikloom pole probleemiks. See pole lihtsalt füüsiliselt võimalik.
s
stereotüüp/ 21. november 2020 19:37
Kui korterit tahab saada üksikema lapsega siis kohtunik,omanik kull või üks korralik nõukogude naine tuleb paika panema ja ütlema et järelikult heidik? Aga kui tuleb lipsus imalam kui kissell ,paipoiss - oi ,pojuke muidugi! Ja kolme kuu võlad kaelas pärast isik kadunud? Alandav ja inetu on lugeda seda keskaegset stereotüüpset suhtumist,sallivus annab kõvasti soovida! Nii selles hinnatud aastaema konkursil (korraldas üks nipsnina) kui ka nii mõnegi omanikust piiratud mõistuse läbi. Positiivi ja peale hakkamist kõikidele üksiemadele kes sellise väiklusega ka tänapäeval on kokku puutunud!
s
sammas/ 21. november 2020 19:00
Selle asemel, et maksta 500 eur tühja, võta eluaseme laen ja maksa 250 eur kuus laenumakseid - see ongi sinu II sammas, mis pensionile jäädes on sinu vara ehk raha. Siit saad vanadekodu igakuise makse + I samba riiklik pension kulutamiseks. Netointress on null, kuna raha väärtus langeb umbes THI tõusuga samaväärselt. II samnas on globaalne nonsenss, mis on vaid ullikestelt raha äravõtmise võimalus... Pensioniks kogumiseks on vaja panustada üle 20% kuupalgast, mitte 2% või 6% ja seda sunnib tegama vaid eluaseme laen - pank ostab sulle eluaseme ja sina ostad selle 20 aastaga välja.
a
arvaja/ 21. november 2020 19:24
Minge proovige üksikemana laenu saada..... ei ole mitte lihtne ülesanne.
u
unelm/ 21. november 2020 19:45
Arvan et võtaks nii mõnigi aga kõik näe pole sündinud hõbelusikas suus kus saavad praalida päranduseks jäetud korteri või siis võlgu ostetud autoga.Aga neid nn edujutte on hea kuulda küll. Pole näed kõik sellised edukad ärinaised või mehed et pärandusega korteri saavad :D või pole siis närvi et oma vanemate elamispinnaga riskida mida siis hiljem tagatiseks anda.Valikuid teeme muidugi ise aga ringiga vist ikka samas kohas tagasi ,teed ausalt tööd firmas või poes - tasu alampalk kui aga pressid end valdkonda nagu näiteks IT või muu,mis pole nagu sulle ,siis oleme hinnatud!
s
sammas/ 21. november 2020 21:05
Üksikemana laenu saamiseks tuleks minna tegeliku finantskirjaoskusega nõustaja juurde ja päris nõu saada. Kui üüriks on võimalik 500 eur maksta, siis laenu saamine ei tohiks probleem olla. Ma võiks rahulikult seda teavet, kuidas laenu saada, jagada.
u
unelm/ 21. november 2020 23:45
kuidas oled kindel et jutt käib ainult 500 -st korterist? Kujutan ette et lihttööl olev üksikvanem ,ilma igasuguse lähedaste poolt oleva garantiita (pärand),puhtalt nullist...on ikka odavama peal väljas.Ja kõik näiteid ei baseeru ainult Tallinnal.
k
Kogemus/ 21. november 2020 16:32
Neli aastat tagasi lahkusin tallinnast aga enne seda olin seitse aastat Tallinnas ja just üksikemana, otsisin tühja korteri, et oma mööbel, siis ei ole kellegil norida. Ühe korteri omanik oli vanem proua, kes käis iga kuu ja tegi kontrollringi korteris, viis korterist oma asju minema, sest teise üürikasse vaja, näiteks ei saanud arvestada et järgmine kuu mul on põrandalamp või tugitool, siis sai villand ja peale seda otsisingi tühja korteri, kus minu asi, mina vastutan. Kui korterit otsisin siis juhtus ka minuga, kus vaadati mõtlikult otsa, kus mees on?
u
Urmas/ 21. november 2020 14:57
"... ja üksikemana tuleb korduvalt taluda diskrimineerimist." Väga imelik suhtumine üürileandjatesse. Kui üürileandja soovib oma tulu tagalat kindlustada ja esitab teatud tingimusi või küsimusi, siis nimetatakse seda kohe diskrimineerimiseks.
e
ema/ 21. november 2020 19:30
aga kui on nö viisakas ja viks ning lõpuks ikka mõne kuu võlaga jalga laseb? Stereotüüpne käitumine ja nagu mingi keskaeg või pilk läbi nõukogud eide - l¤¤ts vallaslapsega! Inimesed kohati hullemad kui loomad.
o
on nagu, on/ 21. november 2020 23:26
aga üsna veider on uskuda, et mehed maksta suudavad, ja et mehe olemasolu miskit tagab. Kui mees on MEES, siis ta ju perele korterit ei üüri tähtajatult, vaid ostab selle. Kindlasti pole tegu diskrimineerimisega, vaid korteriomaniku vaimse ja sotsiaalse mahajäämusega. Pole ukselt õue pääsenud, ja arvabki et raha saab vaid mehelt, naine palka ei saa.
a
Aus kodanik./ 21. november 2020 13:16
Aga,kas need üürileandjad ikka deklareerivad maksuametis oma lisatulu?
u
Urmas/ 21. november 2020 14:58
See ei kuulu üürilevõtja ega sinu pädevusse, vaid sellega tegeleb MTA.
t
to Aus kodanik/ 21. november 2020 17:41
see on maksuameti rida, mitte sinu, sina vaata oma rida, seda, et sul üür makstud oleks. Ja kui ikka hing rahu ei anna, siis mine küsi Maksuametist järgi.
t
to Aus kodanik/ 22. november 2020 06:52
selle peale pahandate, et teatud üüridatahtjate puhul kaheldakse, kas nad korralikult maksta suudavad ja samas kahtlustate, kas üürileandjad oma tulu deklareerivad. Kas ei ole mitte kahepalgeline teie jutt?

m
Miks peab kuulutama üürileandjale, et oled üksikema. Pole kordagi tulnud selgitada oma staatust./ 21. november 2020 12:49
m
Moderaat/ 21. november 2020 12:46
Mille, kuradi, pärast peaks hakkama mingi "mees" naisterahva võlgu ja makse maksma? Inimesed käivad tööl ja on eraldi rahakotid - ka perekondades. Kommunaalid, söök, lapsed - pooleks, ülejäänu jääb mehele ja naisele oma kuludeks. Rumal mõtlemine, et keegi peaks kellegi eest midagi kinni maksma.
k
Kana/ 22. november 2020 05:56
Kuule, see on nüüd küll elementaarne, et kui mees vähegi mees on, siis ta maksab korteri ja igasugu muude asjade eest ka. Mingisuguse koiga ei elaks ju!
l
lugeja/ 21. november 2020 12:41
Tallinn on täis neid üürileandjaid, kes kusagil Maxima lao tagaruumis töötavad. "Prükkarite" käest ei ole mõtet üürida.
t
tere/ 21. november 2020 15:46
Endast ja oma perest räägid, et nii täpselt kursis oled?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee