Tallinnasse tuuakse jõulukuusk. Foto: Merilin Ulm
Toimetas Valeria Filippova 21. november 2020 11:06
Raekoja platsi jõulukuuse traditsioon ja selle hoidmine on tallinlastele väga oluline, sest ilma jõulupuuta jääks õige jõulutunne olemata. Tallinna jõulukuusk pärineb sel aastal Pääskülast ja kaalub kolm tonni.

„Nagu oleme juba teada andnud, kasvas kuusk ühe pere koduhoovis ja on hinnanguliselt poole sajandi vanune. Suure puu langetamine ja transport Pääsküla kitsal tänaval oli paras meistritöö, kuid kulges õnneks viperusteta. Üksnes torm lükkas töö kahe päeva võrra edasi,“ tõdes Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kuusele kuulutatakse igal sügisel konkurss. Sobilik puu peab olema vähemalt viiekorruselise kortermaja kõrgune, mitte vähem kui 15 meetri kõrgune, kahar ja ühtlaselt tihe, samuti peaks tulevane jõulupuu kasvama ligipääsetavas kohas ja mitte kaugemal kui 150 kilomeetrit Tallinnast. 

Kuusk saeti jalalt täna hommikul Lõikuse tänava majahoovis. Peremees Raido meenutas, et tema isa oli poja esimeseks sünnipäevaks 45 aastat tagasi toonud metsast ilusa kuuse ja istutanud kodu tagahoovi lillepeenrasse. „Kui kuusk oli mõne aasta sirgunud, sai sellest meie aia jõulupuu, mille külge riputati igal aastal värvilised tuled. Viimased kümmekond aastat on meil sõpruskonnas nalja tehtud, et kasvatame hoovis Raekoja platsi jõulupuud. See saabki siis tänavu teoks.“

Esimesel advendil, 29. novembril 2020 süütavad linnapea ja Tallinna praost Raekoja platsil oleval jõulukuusel jõuluküünla, tähistades sellega jõuluhooaja algust linnas.

Jõuluturg, nagu ka kuusk Raekoja platsil, hakkab tänavu välja nägema uutmoodi – turukioske on vähem ja need paiknevad hajutatumalt, kultuuriprogrammi pakutakse suure lava asemel vanalinnas laiemalt ja oodata on ka üllatusi.