Maailm

Raketid tabasid Afganistani pealinna Kabuli, vähemalt kaheksa hukkunut ja kümned vigastatud (2)

Toimetas Valeria Filippova, 21. november 2020 11:17
Kabuli tänavad peale rünnakut. Foto: Reuters/Scanpix
Afganistani pealinnas Kabulis tabas laupäeva varajase tipptunni ajal mitu raketti elamupiirkondi, tappes vähemalt kaheksat tsiviilisikut ja haavates kümneid, teatasid politseiametnikud.

Diplomaatilise enklaavi lähedal aset leinud plahvatused saatsid saatkondadest hoiatussireenid ja see toimub kaks päeva enne suurt Afganistani doonorite konverentsi Genfis, vahendab Reuters. 

Siseministeeriumi pressiesindaja Tariq Arian ütles, et rünnakus sai surma kolm ja haavata 11 tsiviilisikut. Kuid tervishoiuministeeriumi ametniku sõnul viidi haiglasse viis hukkunut ja 21 vigastatut.

Arian ütles, et “terroristid” paigaldasid raketid väikesesse veoautosse ja panid nad teele, lisades, et uurimine jätkub, et välja selgitada, kuidas sõiduk linna sisse pääses.

Välisriikide toetatud Kabuli administratsiooni vastu võitlevad Talibani mässulised eitasid rünnakus osalemist.

Alates rahukõneluste seiskumisest Afganistani valitsuse ja Talibani vahel on Talibani ja teiste äärmusrühmituste rünnakud sagenenud, eriti pealinnas, kus elab üle viie miljoni afgaani.

Selle kuu alguses tungisid Kabuli ülikoolilinnakusse mitmed relvastatud isikud ja tapsid vähemalt 35 inimest, kellest enamik olid üliõpilased ja haavata sai üle 50 inimese.

Samal teemal

19.10.2020
RAPORT: Austraalia sõdurid tapsid Afganistanis vange ja tsiviilisikuid
12.10.2020
SKANDAAL: peagi avaldatav raport kirjeldab väidetavalt Austraalia eriväelaste sõjakuritegusid Afganistanis
25.09.2020
Kabuli enesetapupommitamises hukkus 24 inimest, ohvrite seas on üliõpilasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee