Maailm

Biden jäi Georgias võitjaks ka pärast häälte uuesti lugemist 

Toimetas Greete Kõrvits, 20. november 2020 21:35
Foto: EPA/Scanpix
President Trump sai Georgia osariigis oma tahtmise ning hääled loeti uuesti üle. Tema lootus, et ehk ta siiski võitis, jäi aga saavutamata. Joe Biden sai üle 12 000 hääle rohkem ning osariik kinnitas tema võidu.

Tõsi, Bideni edumaa 10,6 miljoni elanikuga Georgias vähenes pärast häälte kullipilgul ülelugemist paari tuhande võrra, ent lõpptulemust see ei muutnud. President Trumpi kohtunõudeid ei saada ka muidu edu, samuti puuduvad vettpidavad tõendid tema väidetele, et valimistel toimus massiline pettus. Pigem oli tegu USA ajaloo kõige turvalisemate valimistega, leiavad nende korraldamist jälginud ametnikud. Ka USA ülemkohus ei näi vaatamata vabariiklaste valitud kohtunike ülekaalule presidendi kohtulugudest huvitatud olevat, vahendab Business Insider.

President Trumpi juristide tiim aga ei tee olukorda oma ülemuse jaoks sugugi kergemaks, pälvides pigem tähelepanu viperuste ja veidrustega, näiteks kui nad ajasid segamini Michigani ja Minnesota osariigid ning kui tiimijuht Rudy Giuliani (pildil) juuksevärv pressikonverentsi ajal mööda tema nägu laiali valguma hakkas.

Samal teemal

20.11.2020
Joe Biden 78! USA ja Eesti poliitika a. D. 2021
20.11.2020
ÜLEVAADE: Trumpi kohtuasjad võtmeosariikides ei kujune talle sugugi ootuspäraselt