Eesti uudised

Jüri Ratas andis aru: kas politsei tõstab maskita proua või härra bussist välja? (13)

LISA KOMMENTAAR

alma 21. november 2020 12:31
üks loll jõuab rohkem küsida kui kümme tarka vastata!
imperia 21. november 2020 11:07
mis prouad ja härrad? Hingamsapraadi all on kõik võrdsed patsiendid.
nii-nii 21. november 2020 10:08
Eile. 20.11.2020 Kiisa A ja O poe esine. Kell ehk umbes 19 ajal. Kamba noorte juurde sõidab politseiauto. Välja astuvad nais- ja meespolitseinik. Naispolitseinik (ILMA MASKITA) astub poiste juurde (umbes 6-7 poissi) rääkima. Meespolitseinik jääb kaugemale seisma (MASKIGA). Kas naerukoht või?
Paksu 21. november 2020 06:59
Mul on kõrgvererõhutõbi. Ootasin perearsti ukse aga, mask ees, ja kümne minutuga hakkas juba halb, nägu higistas, kõrvus kohises, süda peksles, oli paanikaeelne seisund. Ei talu umbseid ruume ega midagi pea küljes (prillid, kõrvarõngad vm) Aga vahel bussiga tarvis sõita. Nüüd ei julge bussi või poodi minna, sest mina maski kanda ei suuda, aga nö spetsiifilist diagnoosi kah pole (astma vm). Oh, ootan, ehk läheb see hull aeg mööda...
Ehh 21. november 2020 11:26
Paksu, pane lihtsalt villane sall n suu ja nina kairseks, nii saab ja ja see on lubatud...see kairseprotsent on muidugi väga väike aga sa ei pea kõigile tõesrama siis ey oled haige
mullike 21. november 2020 06:52
Konkreetsust vajavate selgituste asemel nii palju retoorilist jama! Tuleb suhtuda loominguliselt, usub, et politsei tegutseb professionaalselt jne.! Ei seleta, kuidas vaesem rahvas maskid kätte saab, üksnes hämab. Kokkuvõtes kahmab mõni rahatu isik prügikastist kasutatud maski ja paneb selle ette, et mitte bussis-trammis trahvi või noomitst saada.
See kasutatud maskide korduskasutus on täitsa hea idee! 21. november 2020 09:14
Niikuinii neist hingamistakistusets kasu pole. Leedus on maskid ammu kohustuslikud ja nakatunuid on seal päevas 1500, Eestis paarsada!
mullikesele 22. november 2020 21:05
igas poes ja kaubanduskeskuses on võimalik tasuta mask saada. Seda pasundatakse iga minut. Peab ikka eriline p.õ.m.m.p.e.a olema, et seda mitte kuulda ja minna p.r.ü.g.i.urnist endale maski valima. Ja pärast te veel imestate, et miks kõik pole võrdsed elutasemelt? Ei saagi olema, kui oled harjunud end vaeseks mõtlema ja p.r.ü.g.i.s kaevuma. No ütle, kuidas saab nii a.l.g.e.l.i.n.e olend olla mõtlemisvõimelisega samal tasemel? No ega ikka ei saa ju.
XXL 21. november 2020 04:40
Kas see, kel on meditsiiniline näidustus, peab arstilt vastava paberi küsima ja sellega igal pool lehvitama, et näete, mina olen haige? Minu meelest on selline oma andmete võõrastele avaldamine vastuolus isikuandmete kaitsega. Alandav on küll.
Urmas 21. november 2020 02:57
"Mis on see juriidiline alus, et saab kehtestada inimestele maskikandmise kohustuse? See juriidiline alus tuleb täna seadusest. See seadus näeb ette ka sanktsioonid, täpselt. Valitsus teeb oma otsuse konkreetsete seaduste paragrahvide osas esmaspäeval oma istungil." No küsimustele vastamisele on täpselt Arnold Rüütli copipeist! Küsiti juriidilist, vastati, et see tuleb täna seadusest. Millisest seadusest? Ah, küll me esmaspäevaks teeme vastavad paragrahvid.
Urmas jätkab 21. november 2020 03:03
Hämmastav hämamine seaduslikkuse osas! Seadust mainita, ei öelda, et peast ei mäleta, aga seda, et olemas sanktsioonid, teab küll. Kas Stalini aeg on tagasi, a´la stiilis andke mulle inimene, küll me talle paragrahvi leiame! Nii või? Kuigi seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest, kuid usun, et peale minu on veel palju-palju inimesi, keda huvitab konkreetse seaduse konkreetne paragrahv, mille eest mulle võidakse karistada maski mittekandmise eest. Kas müüjad võivad keelduda mind teenindamast? No näiteks apteegis, kui ostan enda elutegevuseks vajalikku ravimit, aga mul ei ole näo ees mask
Urmas jaurab edasi 21. november 2020 03:27
Kas surmatunnistusele kirjutatakse põhjuseks, et kandnud maski? Või mille eest mind karistatakse maski mittekandmisel? "Eluohtliku viiruse" teadliku levitamise eest? Aga kui ei ole viirusekandja? Kes seda peab tõestama? Poemüüja või mina? Oeh, mul on liiga palju küsimusi ÕL kommentaariumi formaadi jaoks, peaks eraldi kirja saatma ÕL-le. Nagu Postimehes on rubriik "Lugeja küsib". Minu küsimustest jätkuks vist paariks aastaks ka peale koroonakriisi. Esialgu Urmas lõpetas jauramise.
Ehh 21. november 2020 11:28
Kui srda on vaja siis seda ka rehajse...kas on parem jui pannakse riik lukku ja kõik hààvad tòòta?