Eesti uudised

ÕL VIDEO | Retropoe omanik meelitab kliente kruusiräpiga: külalisi käib tavapärasest rohkem 

Kristiina Tilk | Video: Teet Malsroos, Hannes Dreimanis, 21. november 2020 13:06
Foto: Teet Malsroos, Hannes Dreimanis
Aastaid tagasi tõi ajaloohuviline German Norrast Eestisse suure laadungi retrokraami. Kaup õnnestus sedavõrd kiiresti maha müüa, et mehel tuli idee – ta avab päris oma poe Õismäel ja paneb sellele nimeks Aist! Nüüd hullutab German rahvast kruusiräpiga „Vana nõud”.

German on elav näide sellest, et alati ei ole tarvis end tähelepanu nimel alasti kiskuda. Tema trumbiks on hoopiski vanad lauanõud, mida ta tümpsuva muusika saatel oma Youtube kanalil tutvustab. Kulutulena levinud videos pälvisid erilist tähelepanu kruusid, tassid, tuhatoosid, koorekannud.

„See on nii halb, et see on hea!” kirjutatakse sotsiaalmeedias. Eraldi mainitakse mitmel korral Germani kohati arusaamatut aktsenti. Mees ise ütleb häbenemata, et see lihtsalt on sedasi, sest eesti keel ei ole tema emakeel, kuid ta õpib seda iga päev. Kõige suurema keelepraktika on ta aga saanud just tänu Aisti poele.

Aist vanakraamipood ÕismäelFoto: Teet Malsroos

„Meil käib siin päris palju rahvast, suhtleme. Pärast vanadest nõudest tehtud videoklippi käib poes veel rohkem külalisi kui tavaliselt. Inimesed tulevad vaatama,” muigab German. Uudistamist on selles poes tõesti omajagu: leiab nii vanu lauanõusid kui polümeerist mänguasju. On gaasimaske ja tööriistu.

Idee teha poele reklaami tuli Germanil spontaalselt. Ta lihtsalt mõtles, et võiks teha midagi huvitavat ja samas ka naljakat. „Vana nõud” ei ole ainus klipp, millega mees maha on saanud ning ta lubab, et peagi tuleb ka lisa. „Ma armastan Eestit ja tahan, et kogu maailm teaks, kui toredad eestlased on!”

Asti poodi sisse astudes ootab külastajaid igal päeval avastamisrõõm. Nad ei tea kunagi, milline on väljapanek, sest German vahetab kauba igal hommikul ringi. Vanad nõud pühib ta tolmust puhtaks oma kätega. Vahel korraldab isegi näitusi.

„Teised viskavad ära, mina korjan üles,” näitab ta viimatise fotonäituse väljapanekut, kus esitles poekülastajatele aastaid vanu pilte, mis tema sekkumiseta oleksid rännanud prügimäele. Neil fotodel figureerivad teiste seas näiteks Edgar Savisaar ja Vladimir Putin, Arnold Rüütel ja Lennart Meri.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee