Eesti uudised

REEGLID KARMIMAKS: uuel nädalal peab ühistranspordis maski kandma, osa gümnaasiume lähevad distantsõppele (14)

Ohtuleht.ee, 20. november 2020 16:48
Foto: Tiina Kõrtsini
Valitsus otsustas reedel, et vastu tuleb võtta täiendavad koroonaviiruse vastased meetmed. Näiteks teeb valitsus esmaspäeval otsuse, millega muutuvad kõikjal avalikes siseruumides ja ühistranspordis maskid kohustuslikuks.

"Viimastel päevadel valitsuse, teadusnõukoja ja terviseameti vahel peetud arutelude tulemusena jõudsime tõdemusele, et käes on aeg riigi poolt meie kõigi igapäevaseid toimetamisi senisest veel rohkem suunata ja piirata. Eriti piirkondades, kus nakatumisoht on kõrge. Selleks, et meie inimesed püsiksid terved ja elus. Selleks, et meie tervishoiusüsteem jääks toimima. Selleks, et me väldiksime argielu täielikku sulgemist," kirjutab peaminister Jüri Ratas.

"Kuivõrd reaalne on see oht, teame nii kevadel Eestis toimunu kui ka praegu Euroopas toimuva põhjal. Selle kõige juures aga mõistame ja jagame meie kõigi soovi jõulupühad rahulikult ja ohutult veeta. Ülaltoodust tulenevalt mõtlesime hoolikalt läbi uued meetmed, mille abil saame koroonaviiruse levikut kiiremini ja ulatuslikumalt kontrolli alla," põhjendab ta. 

Piirangud võetakse vastu ja kehtestatakse tuleva nädala esimeses pooles.

Võimalikud uued meetmed

Samal teemal

1) PIIRANGUD HARJUMAAL JA IDA-VIRUMAAL

Avalikud ruumid ja meelelahutus:

Kultuuriasutuste puhul, mille all peetakse silmas ka statsionaarsete istekohtadega saale nagu teater, kino, kontserdi korraldamise koht, samuti avalikel üritustel (sh konverentsid), koosolekutel, jumalateenistustel ja teistel avalikel usulistel talitustel ning meelelahutustegevustes (v.a. laste mängutoad) hakkab kehtima 50% täituvuse piirang. Statsionaarsete istekohtadega toimumiskohtades tuleb rakendada inimeste hajutatud paigutamist. Statsionaarsete istekohtadega ruumide maksimaalseks inimeste osalejate arvuks kehtestatakse 400. Mittestatsionaarsete istekohtadega toimumiskohtades on maksimaalne inimeste osalejate arv 250 inimest. Kõikjal nimetatud kohtades hakkab kehtima maskikandmiskohustus. Välitingimustes on maksimaalne osalejate arv 500.

Huviharidus- ja tegevus, täiendkoolitus ja täiendõpe siseruumides:

Kehtima hakkab grupipiirang kümme inimest, samuti tuleb huvitegevusi läbi viia hajutatult. Samuti hakkab kehtima maski kandmise või nina ja suu katmise kohustus üle 12aastastele, kui pole tagatud distants, see on tegevuse iseloomust lähtuvalt võimalik ning pole näiteks meditsiiniliselt vastunäidustatud.

Sporditegevus sisetingimustes:

Grupitreeninguid tohib läbi viia kümnestes gruppides, näiteks kehtib see aeroobika saalitrennides jmt treeningtegevustes. Piirang ei puuduta alaliidu egiidi all toimuvat professionaalset ja pool-professionaalset sporti, seal hulgas noorte sporti ning õppekavajärgset sporditegevust.

Ühistransport:

Tipptundidel tihendatakse liinigraafikuid, kandma tuleb hakata maske või katta nina ja suu.

Gümnaasiumiõpe:

Keskne distantsõppe korraldus Harju- ja Ida-Virumaal, mille kohta annavad terviseamet kohalikele omavalitsustele ning haridus- ja teadusministeerium riigi haridusasutustele vastavad korralduse.

2) PIIRANGUD ÜLE KOGU EESTI

Maskikandmise või nina ja suu katmise kohustus avalikes siseruumides:

Valitsus plaanib kehtestada maskikandmise või nina ja suu katmise kohustuse siseruumides, seal hulgas ühistranspordis ning teeninduskohtades, huvihariduses- ja tegevuses, täiendõppes- ning koolitusel. Nina ja suud ei pea katma või maski kandma inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kui tuleb suhelda vaegkuuljatega, samuti ei kehtestata seda kohustust alla 12aastastele lastele. Valitsus töötab välja plaani, kuidas tagada maskid vähekindlustatud inimestele.

Kõikjal avalikes siseruumides tuleb järgida nn 2+2 reeglit, mis tähendab, et koos saavad liikuda kaks inimest, kes peavad teistest inimestest hoidma kahemeetrist vahemaad. Muu hulgas kehtib see näiteks pangakontoris, juuksuri- ja ilusalongides ja mujal. Toitlustusettevõtetes ja meelelahutusteenuste pakkumise kohtades jääb endiselt kehtima senine 10+2 reegel. Reegel tähendab, et rühmas saab koos olla kümme inimest, kes peavad hoidma teistest kahemeetrist vahemaad. Nimetatud piirangud ei laiene koos liikuvatele või viibivatele perekondadele

Vähendatakse avalikel üritustel osalejate arvu sisetingimustes statsionaarsete istekohtadega asutustes 400-ni, mittestatsionaarsete istekohtadega asutustes 250-ni ning välitingimustes 500-ni.

Töökorraldus:

Endiselt jääb kehtima range soovitus teha võimalusel kaugtööd.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee