Eesti uudised

REEGLID KARMIMAKS: uuel nädalal peab ühistranspordis maski kandma, osa gümnaasiume lähevad distantsõppele

Ohtuleht.ee, 20. november 2020 16:48

14 KOMMENTAARI

k
Kalju Pärn/ 21. november 2020 06:56
Lättis on nägu kattvad maskid moselmitele keelatud. https://www.theweek.co.uk/100974/countries-where-the-burka-is-banned#Latvia "avalikes siseruumides tuleb järgida nn 2+2 reeglit, mis tähendab, et koos saavad liikuda kaks inimest, kes peavad teistest inimestest hoidma kahemeetrist vahemaad. " Nii et kui paigal püsida siis vöib olla kuitahes tihedalt? Ja üksi avalikes ruumides liikuda ei tohi ! Ikka pallju lihtsam oleks 2m reegel liikudes ja 1m seistes, milleks asja keeruliseks ajada. Ei tea ühtegi teis maad kelle 2+2 oleks.
u
Urmas/ 21. november 2020 02:24
Ma ei saa aru meie valitsuse liikmete uuest moeröögatusest, sest niipalju kui viimasel ajal olen näinud pilte valitsuse liikmetest, presidentinna kaasa arvatud, on kõigil millegipärast maskid musta värvi. Kas nad on kõik ISIS-e pooldajad? Mõte sellest, et mingi aeg tagasi avaldati meedias pilte ISIS-e liikmetest, kelledel kõigil oli oma identiteedi varjamiseks just sarnased ja musta värvi maskid ees. Otsige juutuubist või kusiganes arhiividest pilte ISIS-e liikmetest, kus nad hakkavad kellegil pead maha võtma. Mingi ISIS-e kultus/kummardamine lahti läinud kõige kõrgemal tasemel?
u
Urmas jätkab/ 21. november 2020 02:33
Otsi või üles mõni meie valitsuse maskides grupipilt, pane kõrvale ISIS-e hukkamiskomando grupipilt ja saada Eesti Ekspressi rubriiki "nagu kaks tilka vett". Minu teada on must toon olnud iidsetest aegadest surma/leina jamisiganes sarnase värgi värviks. Surm käib ringi mustas kuues, meie president ja valitsuse liikmed mustades maskides. Mida ma pean sellest sõnumist järeldama? Küsisin ühes poes, et kas olete ISIS-e moraalsed toetajad, et kõik müüjad olid mustades maskides. Pikalt saadeti mind. :) Noh, müüjad olid tuttavad ja öeldi, et pole minu asi, mis värvi maskides nad käivad.
u
Urmas jätkab endiselt/ 21. november 2020 02:42
Tahtmine oli küsida, et kuidas ise saaks ISIS-e liikmeks ja samasuguse musta värvi maski. Apteekides pole nagu müügis näinud? Või on mingi eritellimus, mida jagatakse tutvuste kaudu? Aga morbiidse alatooni mõnele nõrganärvilisemale võivad jätta küll, a´la ärge meiega tegemist tehke. Ja siis poe juhataja unistab veel käibe suurenemisest koroona ajal kui ostab oma töötajatele mustad maskid. Vist oli Maalehes hea tähelepanek- poleks uskunud, et panka raha järgi minnes on maski kandmine kohustuslik. Urmas lõpetas.
t
tere/ 20. november 2020 21:44
Loodetavasti õiguskantsler seda jama läbi ei lase.
m
Mina/ 20. november 2020 19:03
Mingi ükski riik ega vägi ei saa mind sundida seda maski kandma, kui ma olen terve ja riik mulle seda maski tasuta ei võimalda.
k
20. november 2020 19:30
Kehvikutele jagatakse tasuta küll. Iga uudis pasundab. Pead lihtsalt ise tubli olema ja oskama nõuda. See, et sina ise enda arvates terve oled, pole mitte mingi argument.
r
Remo/ 21. november 2020 06:51
Kes eriline sina veel oled? Riik ei peagi sulle kõike tasuta jagama. Mõned asjad on kodanike teha ka. Olukord on sealmaal, et endast lugupidav inimene kannab maski kasvõi eakate v krooniliste haigete kaitseks ning niisamuti enda kaitseks. Ma ei imesta ka kui politsei olukorra tõsinedes kuskil tänavanurgal sulle üle küüru seepärast annab kuna tundub, et õige mehena sa ek kuulaks ka nende sõna. Edu kui tanklas mulle kuklasse hakkad köhima. Vastutustundetu inimene v asi
M
Teisitimõtleja/ 20. november 2020 17:42
Maski mittekandmisega saad näidata oma vastuseisu tänasele valitsusele.
s
see oleks hullult rumal/ 20. november 2020 21:51
Ma kannan maski ise enda ja kaaskodanike pärast. Kõik kaaskodanikud seda küll ei vääri, aga egas neid ju valida saa. Mis valitsusel sellest, kui haigestume ja seda teistelegi jagame? Nad on nii ehk naa end lõhki laenanud, nad ei plaani kauaks jäämist, sest meeldivat joovastust enam pole, isegi pohmakas on möödas. Nüüd tuleks lurpida...
m
mässaja/ 21. november 2020 08:29
Täpselt ! Ja juba sellepärast ma ei kavatsegi seda suukorvi kanda, võibolla kuskil panen korraks ette näitamiseks ja siis keeran selja ja näitan teatud sõrme või irvitan lihtsalt. Otsigu lammast! Üldiselt siiski kutsun rahvast üles oma arvamust näitama ja mitte lasta end suukorvistada.
a
antitavaline lammas/ 21. november 2020 08:38
Just ! Ja ainuüksi sellepärast ma seda suukorvi kanda ei kavatsegi ! Oma JOKK süsteem ka välja mõeldud nendele koha kätte näitamiseks, kes arvavad et rahvas on lambad :P
a
AjaLoola/ 21. november 2020 10:41
Praegune valitsus teeb mis võimalik ja ei ole vastutav varasemalt riiki laastanud reformide eest.
1
10,41/ 21. november 2020 10:53
Enne reforme oli meil ju teadupoolest nafta-ja kullavarusid, teemanditest rääkimata. Nii rikas riik oli, et kuku pikali.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee