Nädala TOP

Nädala tipud | Minister näitas eeskuju 

Elis Kusma, arvamustoimetaja, 20. november 2020 18:34
Foto: Tiina Kõrtsini
Ministeeriumi bussi rakendamine koos autojuhiga peamiselt oma pere tarbeks ja kantslerilegi tundmatuks jäänud nõuniku kalli tööaja väidetav sisustamine lastehoiuga polnud ju nähtused, mis oleksid võrreldavad ametiauto kõrvalepõikega töölesõidul, et valitsusliikme laps turvaliselt kooli ees maha panna. Ühiskond jäi arutlema, kas ministri privileegid tuleks tagantjärele seadustada, muutes need normiks kõigile (lapsevanematest) palgatöölistele, kuid endagi sõnul mugavustega üle piiri läinud haridusminister Mailis Reps otsustas tagasi astuda.

Kooselu kaitsekilp

Peaminister Jüri Ratase toetusavaldus kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmisele mõjub kui tähelepanu kõrvalejuhtimine tule all olnud ministrilt. Muljet süvendab koalitsioonipartneri kiire konstateering, et võimuliit on kooseluseaduse külmutanud, ja seegi, et Ratase juhitud erakonna fraktsioonis pole üksmeelt. Miks ei kuulnud me peaministri seisukohta siis, kui ta oli ametis abielureferendumi ettevalmistamisega, millega seati võimuliidu kooselu ettepoole ühiskondlikust sidususest?

Vägevaim teerull

Sotsiaaldemokraatide lubadus takistada abielureferendumi toimumist, halvates eelnõu menetlemine rohkete muudatusettepanekutega, on pannud koalitsioonipoliitikud punuma skeeme, kuidas opositsioonilt nn juntimisvahendid käest võtta. Teisalt poleks parlamendidemokraatia seisukohalt palju parem ka olukord, kus opositsioon jätkab võimu vahetudes ebakonstruktiivsete muudatusettepanekute vorpimisega ja usaldushääletusest saab laialt levinud tava.

Kes jääb ilma?

Pool miljonit eurot maksva pereväärtuste teavituskampaania korraldamine tuleval aastal mõjub kui naabrile suitsuanduri panek ajal, kui endal juba maja põleb: nimelt otsustas riigikogu, et koolipsühholoogide kutseaastaks, lasteabitelefonile lisavahenditeks ja väärkoheldud laste nõustamisteenuseks ei ole lisaraha. Millest oleks aga vaimu räsival koroona-aastal ja järjepanu ilmsiks tulevate räigete peresiseste vägivallajuhtumite valguses Eesti peredel rohkem abi?

HOIA ja keela

Kui kevadel tekitas palju pahameelt, et terviseamet ei taibanud ära keelata hiljem haiguskoldeks osutunud suurüritusi, siis teise viiruslaine ajal võib seda ju teha, aga kas ka kuulda võetakse? Kaitseliit otsustas, et mõnepäevane õppus peab vastuväidetest hoolimata toimuma ja seda ajal, kus terviseamet on Harjumaal lähikontaktsete teavitamisega ligi nädala võrra maas. Kas kiiremat teavitust tagav mobiilirakendus HOIA on juba kõigil alla tõmmatud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee