Lugejakiri

Kiri | Jätke ministri lapsed rahule! 

Laura Lorents, kolme lapse ema, 20. november 2020 11:30
es.Foto: Martin Ahven
Mulle on kõige häirivam Õhtulehe rünnakutes minister Mailis Repsi vastu see, et selleks kasutatakse tema lapsi. Leht püüab küll näidata, et nemad püüdsid kirjutada asjast, aga välja kukkus hoopis teistmoodi. Laste turvalisust nende koolis käimise teel on rängalt riivatud.Minister Reps ise tunnistab, kuidas tema laps pidi kokku puutuma teda kooliteel jälitava pildistajaga. Ühtki lapsevanemat ei saa jätta niisugune asi puudutamata. Laste turvalisus koolis ja huvitegevustel käimisel on meie kõigi mureks, olgu ta siis minister või mitte. Seda ei saa lastele sisendada ei keegi muu kui meie, lapsevanemad.

Pärast näitasid ajakirjanikud ministrile veel videosid tema enda laste kohta. Mis te arvate, kuidas tunneksite end, kui keegi teeks teile isegi ettepaneku, et näitab teile teie endi ja laste teadmata tehtud salvestusi? Ja seda veel pika aja jooksul. Parem mitte ette kujutadagi, et see võiks juhtuda. Aga ometi nii tehti. Ja minister lapsevanemana võttis selle isegi veel vapralt vastu.

ERR-i eetikanõunik Tarmu Tammerk ütleb, et lapsed on asjatult ja ebaeetiliselt sellesse loosse tõmmatud. Mina aga ütleksin veel, et tegemist on meie kõigi turvatunnet vähendava tegevusega. Laste varjatud jälitamist ning niisugusel kujul eksponeerimist ei õigusta mingid ajakirjanduslikud põhjendused.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee