Krimi

Pärnus uimastitega kaubitsenud mehele mõisteti paariaastane vangistus 

Toimetas Triinu Laan, 20. november 2020 11:02
Foto: PPA
Pärnu Maakohus otsustas karistada kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega 28aastast meest, kes käitles ebaseaduslikult enam kui 650 inimesele narkootilise joobe tekitamiseks piisanud metamfetamiini ja amfetamiini.

Pärnu politseijaoskonna juhtivuurija Lennart Pulga sõnul viis varem sarnaste kuritegude eest karistatud 28aastase mehe tabamiseni politseinike mitu kuud kestnud järjepidev töö tõendite kogumisel, materjalide läbivaatamisel ja uurimisel. „Mehe tabamisele aitas kaasa ka tähelepanelikelt Pärnu elanikelt saabund info selle kohta, et mees võib tegeleda uimastitega kaubitsemisega. Suur tänu selle eest, et panustate meie kõigi turvalisusse.“

Politseinikud pidasid mehe kinni 24. juulil, kui ta oli Pärnusse saabunud suurema koguse narkootilise ainega, mida ta uurijate kogutud tõenditele tuginedes kavatses edasi müüa.

„Uurimise käigus selgitasime, et mehe valduses oli selle aasta mai- ja juulikuus mitmel korral suures koguses narkootilisi aineid amfetamiin ja metamfetamiin. Kokku käis mehe käest neljal erineval kuupäeval läbi piisavalt uimasteid, millest piisanuks narkojoobe tekitamiseks enam kui 650 inimesele,“ rääkis Pulk.

Eestis on tänavu kokku registreeritud 686 narkootilise ja psühhotroopse aine käitlemise kuritegu, neist 80 Lääne prefektuuris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee