Eesti uudised

TRAAGILISE PÕLENGU NAABER: nägin, et majast tuleb suitsu. Tossu sees panid kaks meest kärakat 

Arvo Uustalu, 20. november 2020 09:51
OTINGUD JÄTKUVAD: Neljapäeva lõunaks olid päästjad leidnud ühe hukkunu ning enne õhtut leiti teinegi surnukeha.Foto: Aldo Luud
Kolmapäeva õhtul kella veerand kümne ajal põles Jõhvi külje all Tammiku alevikus vana puitmaja lahtise leegiga. Kuna puhus tugev tuul ning Tamme tänava majad asuvad lähestikku, tuli politseil mitme eramu elanikud evakueerida. Tulle jäi vanem naine ja tal külas olnud tuttav. Võimalik, et veel üks inimene.

Kui päästjad jõudsid kohale, põles elumaja nõnda tugevalt, et seda sai kustutada vaid väljastpoolt ning püüda kaitsta lähedal olevaid eramuid. Kolmveerand üheteistkümne ajal tuli hakata lähimatest majadest elanikke evakueerima. Nad lubati koju tagasi juba mõni minut enne südaööd ja paluti seal uksed ja aknad kinni hoida ning ventilatsiooni välja lülitada. Kolmveerand ühe ajal oli selge, et ümberkaudsed hooned on päästetud ja neid ei ähvarda enam oht. Tulekahju lokaliseeriti siiski alles veerand viieks hommikul. Järelkustutustööd kestsid veel mitu tundi. Majast jäi alles vaid kuum tuhk ja kohati veel hõõguvad tukid. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.10.2020
FOTOD | Tuli külvas Tammikul surma: majapõlengus leiti kaks hukkunut