Eesti uudised

Alates reedest ei saa enam maanteel 110 km/h sõita 

Toimetas Keit Paju, 19. november 2020 14:59
Foto: Mari Luud
Maanteeamet teavitab, et alates reedest tühistatakse Eesti riigiteedel suurima lubatud sõidukiiruse 110 km/h kehtivus.

Olulise muudatusena jääb sel talvel kõigil 2+1 ja teatud 2+2 teede lõikudele kiiruspiiranguks 100 km/h. Mujal on suurim lubatud sõidukiirus 90 km/h.

“Jättes kõrgemad piirkiirused, anname liiklejatele vastutust juurde talvistes oludes liiklemisel ehk jälgida tuleb tee- ja sõiduolusid ning valida sellele vastav kiirus,“ ütleb Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. “Kindlasti tuletame ka meelde, et suurim piirkiirus ei ole kohustuslik.”

2+2 teedest jääb 100 km/h kehtima Tallinna ringteel, Tallinna–Tartu ja Tallinna–Narva maantee osadel lõikudel. Suurem kiirus kehtestatakse neis kohtades, kus liikluskeskkond on selleks valmis. Neil lõikudel, kus on suurem oht metsloomade ja jalakäijate õnnetuseks, jäetakse talveks kiirus 90 km/h.

Kiiruspiirangud talvel 2020 Foto: Maanteeamet

Samuti jääb valgel ajal heade sõidutingimuste korral Maanteeametile õigus ka talveperioodil Tallinna–Pärnu maantee Laagri–Ääsmäe lõigul ja Tallinna–Tartu maanteel Kose–Võõbu lõigul tõsta muutteabega liiklusmärkidega lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h. Talveks jääb kehtima 110 km/h kokku 36 kilomeetril ja 100 km/h kokku 99 kilomeetril.

Maanteeamet tuletab meelde, et kiirust tuleb alandada, sest temperatuuride langus toob kaasa suurema libeduseohu. “Selleks et ohutult sihtpunkti jõuda, tuleb sõidukijuhtidel valida teeoludele vastav sõidukiirus ning ohutu sõidustiil – lubatud suurim piirkiirus ei ole kohustuslik. Talviselt libe tee vajab sõidukijuhtidelt suuremat tähelepanu ja teiste liiklejatega arvestamist,” kirjutab amet.

Maanteeamet tuletab meelde, et talvel on oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Samuti tuleb kontrollida, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras. Naastrehvid on lubatud alates 15. oktoobrist, talverehvid peavad kõikidel sõiduautodel all olema hiljemalt 1. detsembriks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee