Eesti uudised

ÕL VIDEO | Sall Putinilt, mosaiik paavstilt ja hülgekonserv Kihnust ehk Milliseid kingitusi on president Kaljulaidile ametiaja jooksul tehtud 

Johanna-Kadri Kuusk | Video: Erki Pärnaku, 19. november 2020 17:00
Eesti presidendile tehtud kingitusedFoto: Erki Pärnaku
Presidendi ametiga käib käsikäes komme visiitidel käies kinke vahetada. Õhtuleht käis vaatamas, milliseid kingitusi Kersti Kaljulaidile ametiajal tehtud on.

Kaljulaidi nõunik Taavi Linnamäe sõnul jõuavad kingid presidendini kahe formaadi kaudu. Üks on see, kui ametlikul välisvisiidil või võõrustamisel toimub meenevahetus. Teine on see, kui riigipea käib Eestis ringi ja kohtub ettevõtete, külaseltside ja teiste Eesti inimestega ja saab nendelt kingi. Linnamäe sõnul jõuab Kadriorgu presidendi lossi igapäevaselt kirju, kaarte, kingitusi.

Mis saab kingitustest pärast ametiaja lõppu?

Kõik saadud kingitused on Kadriorus presidendi lossis ühte ruumi kokku püakitud ja sinna jäävad need ka siis kui Kaljulaidi ametiaeg lõpeb. „Kuna ruumi ei ole nii palju, siis ei ole need väljas nagu muuseumisaalis, vaid eraldi ruumis kokku pakitult. Pärast ametiaja lõppu jäävad need kingid presidendi kantseleisse hoiule, sest presidendile tehtud kinke vaadatakse kui Eesti riigile tehtud kingitusi ja osakest ajaloost. Siin on ka kõik eelmistele presidentidele tehtud kingid,“ seletab Linnamäe.

Samal teemal

18.11.2020
„PEALTNÄGIJA“ | Kellest võiks 2021. aastal saada Eesti president?
13.11.2020
VIDEO | President, riigikogu esimees ja peaminister ühises videoüleskutses: pingutame koos, et riiki ei peaks lukku panema
08.11.2020
Kersti Kaljulaid Joe Bidenist: talle on oluline, et iga inimene tunneks ennast ühiskonnas kaitstu ja hoituna
02.11.2020
Selgusid üheksa inimest, kes jahivad president Kaljulaidi kõrval OECD peasekretäri kohta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee