Maailm

OMAMOODI PROTEST: Tai meeleavaldaja grillis politseijaokonna ees sealiha 

Toimetas Aare Kartau, 19. november 2020 11:29
Mew jagas toitu lahkelt ka teistele protestijatele.Foto: Reuters/Scanpix
Bangkoki tänavatele kogunenud tuhandete meeleavaldajate keskel sai omamoodi protestiaktsiooniga hakkama mees, kes rahulikult politseijaoskonna ees sealiha grillis.

Kolmapäeva õhtul, kui teised protestijad politseijaoskonda värvipurkidega loopisid ja selle seintele graffitit sodisid, pidas sündmuste keskele väikese gaasigrilli kaasa vedanud mees n-ö piknikku.

Ka enne Mewi on protestide ajal sarnaseid grillijaid nähtud – neid lisandub üha enam, sest pottgrillis valmistatud sealiha ehk taipäraselt „mookata“ söömine on riigis kujunemas sümboolseks protestitegevuseks. Sellega näitab rahvas, et tänavad kuuluvad neile ja protestimine ei pea olema vaid intensiivne ja rahutu tegevus.

Kolmapäevane meeleavaldus järgnes mitu kuud kestnud protestilaine vägivaldseimale päevale, kus said kokkupõrgetes politseiga viga kümned inimesed. Reutersi teatel tõrjusid võimud protestijaid pisargaasi ja veekahuritega.

Tai meeleavaldustega soovitakse vastuolulise peaministri Prayuth Chan-ocha lahkumist, uut põhiseadust ja kuninga võimu vähendamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee