Poliitika

Ratas lubas pärast Repsi-skandaali: ministrite ametiautode kasutamine tuleb üle vaadata (4)

Toimetas Triinu Laan, 19. november 2020 11:50
Jüri RatasFoto: Merilin Ulm
Valitsuse pressikonverentsil kinnitas peaminister Ratas, et ametiautode kasutamise reeglid tuleb üle vaadata. 

Haiguspäevi hakatakse hüvitama alates teisest päevast

Peaminister Ratase sõnul on haiglad hakanud suurendama järk-järgult Covid-19 voodikohtade arvu, tagamaks parem võimekus ja arstiabi koroonapandeemia ajal. Lisaks suurendatakse kolmanda astme intensiivravikohtade arvu.

"Oleme valitsuse tasandil püüdnud leida lahendusi, et haige inimene ei läheks tööle," ütles Ratas, et kabineti nõupidamisel otsustati haiguspäevi hakata hüvitama teisest päevast alates. Teisest kuni viienda päevani hüvitab tööandija ning edasi haigekassa. 

Tegemist on ajutise meetmega, mis hakkaks kehtima 1. jaanuarist kuni 30. aprillini ning mille kulu oleks viis miljonit eurot, juhul kui riigikogu selle heaks kiidab.

Samal teemal

Tanel Kiige sõnul eraldatakse lisaraha kaheksa miljonit eurot haigekassale, milles osa läheb eriarstiabi ja kiirabi töö tõhustamiseks ning osa  läheb perearstiabile ja õendusabile lisakulude katmiseks. 

Ministrite ja ametnike ametiautode kasutamise kord tuleb üle vaadata 

Peaminister kinnitas, et valitsuskabinetis arutati Mailis Repsi juhtumist tulenevalt  ka ametiauto kasutamist. "Ministrite, kaasa arvatud ka minu autokasutamine tuleb ära lahendada. Tuleb teha selge reeglistik, kuidas käia poes, kinos, maal. Mis need proportsioonid on, kas kord nädalas, viis korda nädalas?" arutas Ratas ja  ütles, et palus riigisekretäril  ametiautode kasutamise kord üle vaadata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee