Eesti uudised

Kaitsja taotleb kohtus Liina Bahovskile uut tõkendit: elukohast lahkumise keeldu 

Siim Randla, 19. november 2020 05:09
Liina Bahovski kohtus.Foto: Merilin Ulm
Harju maakohus arutas eelistungil laskeinstruktor Martin Bahovski tapmiskatse asjas kaitsja taotlust Liina Bahovski osas tõkend muutmisti – elektroonilise valve asendamist elukohast lahkumise keeluga.

Teisipäeval peeti eelistung. Kaitsja Jugans Grossmann oli esitanud prokurörile taotluse, et asi lõpetataks või kvalifitseeritaks ümber kehavigastuse tekitamiseks, kuid prokurör ei rahuldanud seda ja asi läks kohtusse ikkagi tapmiskatsena.

Kaitsja esitas seal taotluse, et juhtunut arutataks lühimenetluse käigus, kuid prokurör oli sellele vastu ja seda tehakse üldmenetlusena.

Nüüd ootab kaitsja Grossmann Liina Bahovski tõkendit puudutavat seisukohta. Ta esitas taotluse tõkendi elektroonilise valve asendamiseks elukohast lahkumise keeluga.

Kaitsja kinnitusel pole ühtki tõendit, mis viitaks, et kõnealuse juhtumi puhul oli tegu tapmiskatsega. Samuti langeb ära kaudne tahtlus. Tema sõnul oli juhtunu taga ettevaatamatus, täpsemalt hooletus, ning ei näinud süüteokoosseisule vastavat asjaolu ette, kuid oleks pidanud seda siiski aimama.

Samal teemal

16.11.2020
Liina Bahovski astub kohtu ette: kaitsja taotleb kriminaalasja lõpetamist
04.11.2020
Kaitsja taotleb kohtus Liina Bahovski kriminaalasja lõpetamist
27.10.2020
Abikaasalt kuulitabamuse pähe saanud Martin Bahovski: „Liina ei teinud hoiatuslasku, see oli tapmislask. Ma peaksin olema surnud.“
25.06.2020
Kaitsja vaidlustab Liina Bahovski vahistamise riigikohtus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee