Eesti uudised

TV3 VIDEO | Mart Helme Repsi skandaalist: tegemist on korruptsiooniga (17)

Toimetas Annika Erg, 18. november 2020 20:29
Mart HelmeFoto: TV3
Mart Helme sõnul on hinnang Mailis Repsi autokasutamisele EKREl selge – korruptiivne käitumine. 

"Meil oli hommikul tormiline fraktsioonikoosolek, kus inimesed olid väga nördinud. Põhimõtteliselt oli seisukoht selline, et tegemist on korruptsiooniga ja tegemist on ametiseisundi kuritarvitamisega. Ma ausalt öeldes jagan seda seisukohta," ütles Helme "Seitsmestele uudistele".

Helme nentis, et nad peavad koalitsioonipartneritega sel teemal mõtteid vahetama ja siis saab otsustada, mida ette võtta.

"Praegu ei ole jõudnud, see on üsna värske alles. Eks me vaatame, kuidas ühiskondlik reaktsioon edasi kerib. Niisugused asjad on teatud viiteajaga," sõnas Helme.

Samal teemal

Väidetavalt esitas Keskerakond tingimuse, et skandaal läheb mööda siis, kui Helme ministritoolilt lahkub. Kas tehakse vastupakkumine? 

"Meie ei ole kohe kuidagi seotud sellega, mis ajakirjanduses toimub," ütles Helme. Tema sõnul tõstatasid aga fraktsiooni liikmed tõesti küsimuse, kas Reps ametisse sobib. 

"Aga ma ei tõtta küll praegu ütlema, et me nõuame tema tagasiastumist. Me tahame kõigepealt kuulata ära Mailis Repsi enda selgitused, mida arvab peaminister oma erakonnakaaslasest, mida arvavad fraktsioonikaaslased. Võtame natuke aeglasema sammuga. Niimoodi puusalt tulistades võib palju kõmu tekitada, aga meie eesmärk pole kõmu tekitada, vaid see, et ministrid ja ka ametite juhid teeksid sellest oma järeldused," rõhutas Helme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee