Poliitika

Rahvahääletuse eelnõu abielu mõiste küsimuses jõuab riigikokku 

Toimetas Triinu Laan, 18. november 2020 14:50
Foto: Joosep Martinson
Koalitsioonierakonnad annavad kolmapäeval  riigikogule üle eelnõu, et järgmiselkevadel korraldada Eestis rahvahääletus abielu mõiste küsimuses.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Keskerakonna ja Isamaa eelnõukohaselt toimub rahvahääletus 2021. aasta 18. aprillil ninghääletamissedelile kantakse küsimus „Kas abielu peab Eestis jääma meheja naise vaheliseks liiduks?“.

Samal teemal

Eelnõu üleandja, EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Siim Pohlaku sõnul on rahvahääletuse korraldamine kantud soovist demokraatlikult lahendada ühiskondlik patiseis püsiväärtuste hoidjate ja lammutajate vahel.

"Abielureferendumil saab rahvas anda juriidilist jõudu omava vastuse küsimusele, kas meie riik peaks kaasa minema üha häälekamate nõudmisetega anda homodele abielu- ja lapsendamisõigus või soovitakse näha abielu üksnes mehe ja naise vahelise liiduna – nii, nagu see on lääne tsivilisatsioonis alati olnud,“ ütles Pohlak.

Pohlak osutab, et rahvahääletus ei võta üheltki ühiskonnagrupilt ühtegiõigust ära. „Referendumi eesmärk on fikseerida kodanike kui kõrgeima põhiseadusliku võimu seisukoht küsimuses, milliseid sotsiaalseid suhteid peaks riik pidama seaduse tasandil kaitsmis- ja toetamisväärseks. Ülemaailmne kogemus näitab, et just nendes peredes, kus vanemad on tugevas abielus, sünnib keskmisest rohkem lapsi ja nad on keskmisesttervemad ja edukamad.“

Tegu on esimese rahvahääletusega viimase 17 aasta jooksul. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee