Seisukoht

Seisukoht | Reps pole ju ainus (2)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 18. november 2020 18:45
Foto: Martin Ahven
Mailis Repsi ametiauto ja alluvate kasutus isiklikuks tarbeks on ju kõigest jäämäe veepealne osa, kui tsiteerida klassikud („Pederastid on jäämäe väike osa,“ Ülo Vooglaid). Pole Reps esimene ega ilmselt mitte ka viimane. 

Meenub stseen õhtusel aja ühe kaubanduskeskuse eest, kus otse treppi oli aetud keskmisest ilusam sõiduauto. Varsti selgus ka põhjus, sest poest leekis välja ministriproua koos perekonnaga. Imestama pani sohvri alandlikkus ministri toidukotte kandes ning tema perekonda autosse pakkides, samuti see, kuivõrd iseenesestmõistetavaks minister ise sellist koogutamist näis pidavat.

Samal teemal

Kunagi oli ka kombeks, et ühe Tallinna kesklinna kooli hoovil otse rahvastepalli platsil ootas pidevalt tundide lõppu auto, nooruke laigulises vormis autojuht vastu kapotti nõjatudes igavlemas, et seejärel ülemuse võsuke sama alandlikult koju sõidutada.

Sestap on tõepoolest on hämmastav, et 90ndatel kaotas ametikoha siseministeeriumi kantsler Jaan Toots, kui lasi politseinikust autojuhil riigiautoga oma last kooli ja koju vedada. Tol ajal polnud ju sovetiajast veel palju möödas ja võinuks arvata, et asi mätsitakse lihtsalt kinni. Seda üllatavam on nüüd, kus me olevat uus põhjamaa, et peaminister isiklikult viskub Repsi kaitsele. Kui jutt on ju ministri korruptiivsest tegevusest, siis kas Ratase käbe seisukohavõtt oli uurimisorganitele väga selgeks signaaliks, et asjaga pole vaja tegeleda?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee