Sotsiaaldemokraadist endine siseminister Katri Raik tunnustab haridus- ja teaduministrit Mailis Repsi, et ta suutnud laste kasvatamise kõrval pidada ministriametit. Kuid ministeeriumi autojuhi kasutamine laste ja kodu eest hoolitsemisel on Raigi sõnul hoopis teine teema.Foto: Kollaaž (Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, Tiit Blaat / Ekspress Meedia)
Marvel Riik 18. november 2020 11:25
„Ametiauto teema tekitab võimaliku ametivõimu kuritarvitamise juures alati küsimusi ja kirgi. Isegi kõige rohkem kirgi. See on justkui korruptsiooni võrdkuju,“ ütles riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik, kelle hinnangul oleks kohane, et haridusminister väldiks ametiautoga erasõitude tegemist. „Kõik see lugu Eesti poliitikale au ei tee.“

Raiki hinnang lähtub Euroopa Nõukogu korruptsioonivastane riikide ühenduse GRECO V aruandest, mis keskendus korruptsiooni ennetamisele ministrite, poliitiliste nõunike ja politseinike seas. Aruande soovituste all on Eesti juures välja toodud, et kõrgete ametiisikute puhul tuleks vastu võtta huvide konflikti teemalised käitumisjuhised. Need puudutaksid näiteks kingitusi, kontakte kolmandate osapooltega, aga ka kõrvaltegevusi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

Martin 18. november 2020 15:20
Jumal küll, kuhu olete jõudnud SDE, juba lapsed on ka ettevõetud, ametlik kuritegevus, jah viis lapsi kooli, lollakad olete SDE inimesed. Häbi olgu teil! Jube, tõeline hullumus poliitikas!
on olemas meil ju 18. november 2020 15:23
Kus te siin SDE näete,see on poliitiline eliit,juhtivad poliitikud
ausmees 18. november 2020 15:00
Jälle on oponistidel võimalik oma 2 aastase ainsa tavapärase tegevuse jätkamiseks. Umbusladamine!!!
igal tasandil 18. november 2020 15:26
Siin tuleb kogu poliitkultuur ette võtta,kõik parteid on selles kompotis esindatud ja tuleme siis linnade tasandile,valdade tasandile olenemat partei nimest
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS