Eesti uudised

Katri Raik: haridusminister Mailis Repsi erasõidud ametiautoga Eesti poliitikale au ei tee (11)

Marvel Riik, 18. november 2020 11:25
Sotsiaaldemokraadist endine siseminister Katri Raik tunnustab haridus- ja teaduministrit Mailis Repsi, et ta suutnud laste kasvatamise kõrval pidada ministriametit. Kuid ministeeriumi autojuhi kasutamine laste ja kodu eest hoolitsemisel on Raigi sõnul hoopis teine teema.Foto: Kollaaž (Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, Tiit Blaat / Ekspress Meedia)
„Ametiauto teema tekitab võimaliku ametivõimu kuritarvitamise juures alati küsimusi ja kirgi. Isegi kõige rohkem kirgi. See on justkui korruptsiooni võrdkuju,“ ütles riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik, kelle hinnangul oleks kohane, et haridusminister väldiks ametiautoga erasõitude tegemist. „Kõik see lugu Eesti poliitikale au ei tee.“

Raiki hinnang lähtub Euroopa Nõukogu korruptsioonivastane riikide ühenduse GRECO V aruandest, mis keskendus korruptsiooni ennetamisele ministrite, poliitiliste nõunike ja politseinike seas. Aruande soovituste all on Eesti juures välja toodud, et kõrgete ametiisikute puhul tuleks vastu võtta huvide konflikti teemalised käitumisjuhised. Need puudutaksid näiteks kingitusi, kontakte kolmandate osapooltega, aga ka kõrvaltegevusi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.11.2020
Seisukoht | Asi pole teie lastes, minister Reps
17.11.2020
Jürgen Ligi: ametnikud on Repsi heaks väga isiklikult töötanud, aga tema neid vallandanud
17.11.2020
Jaak Madison Repsi skandaalist: tegemist on eetilise, mitte juriidilise küsimusega
17.11.2020
Peaminister Ratas ei näe Repsi käitumises probleemi: toetan Mailist ja hindan tema panust kõrgelt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee