Seisukoht

Seisukoht | Asi pole teie lastes, minister Reps (6)

Greete Kõrvits, välisuudiste toimetaja, 18. november 2020 18:45
Foto: Tiina Kõrtsini
Oletame, et üks naine läheb lastega poodi ja varastab sealt šokolaaditahvli. Kas lapsed tõi sellesse olukorda tema või see, kes karjub: „Hei, peatage see naine, tal on taskud šoksi täis!“ või turvakaamera, mis poodi valvab ja lisaks naisele ka lapsed lindile võtab?

Asi pole minister Mailis Repsis kui inimeses ega temas kui emas ega ammugi mitte tema lastes. Inimlikult on mul temast kahju. Tema kui ema osas pole minul ega kellelgi teisel üldse midagi kobiseda. Laste, ka suure arvu laste olemasolu ei tohiks takistada ühegi naise karjäärialaseid unistusi ja ambitsioone.

Samal teemal

Ametiauto kasutamine isiklikeks vajadusteks on aga avaliku vahendi korruptiivne kasutamine. Paraku ka siis, kui seda kasutab kuue lapse ema, kellel on võib-olla väga raske oma töö- ja pereelu ühildada. Erisoodustusmaks ei jäta asjast paremat muljet, see ei võrdu sohvriteenusega.

Raske on paljudel emadel, kellel erinevalt ministrist puuduvad vahendid perele isiklik autojuht palgata või töö kaudu sahkerdada. Peaminister kiitis, et minister Reps on pühendunud ja asjalik. Kas võib järeldada, et reeglid painduvad ka teiste pühendunud ja asjalike üksikemade ning suurperede emade suhtes?

Ajakirjanikud ei „rünnanud“ teie lapsi. Näib, et lasite ministeeriumi autojuhil neid sõidutada, ja seda poleks pidanud tegema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee