Maailm

Trump vallandas valimispettust eitanud kõrge ametniku (2)

Toimetas Aare Kartau, 18. november 2020 09:00
Chris Krebs ei nõustunud Trumpi valimispettuse kohta käivate väidetega, mistõttu otsustas president kõrge ametniku vallandada.Foto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump vallandas küberturvalisuse ja infrastruktuuri julgeoleku agentuuri (CISA) juhi Chris Krebsi tolle „ebatäpsete märkuste pärast“ valimiste aususe kohta. 

Ehkki president Trump pole siiani valimistulemustega leppinud ja peab neid võltsituks, oli valimisametnike sõnul tänavune hääletus USA ajaloo turvalisim. Seda kinnitas ka sisejulgeolekuministeeriumi kõrgem ametnik Chris Krebs, kes teisipäeval vallandati. CISA juhina olid Krebsi väited kaalukad ja tema teade, et valimispettuste kohta puuduvad tõendid, sai talle saatuslikuks. 

Chris Krebs oli järjekordne ametnik, kes sai pärast valimisi Trumpilt sule sappa. Hiljuti näitas president ust kaitseminister Mark Esperile, kelle lojaalsuses Trump väidetavalt kahtlema hakkas. Washington DC-s spekuleeritakse, et enne ameti üleandmist võib Trump vallandada veel CIA direktori Gina Haspeli ja FBI juhi Christopher Wray, kirjutab BBC. 

Nagu enne teda paljud teisedki, sai Krebs vallandamisest teada Trumpi sellekohast Twitteri säutsu nähes. Ta mainis juba neljapäeval kolleegidele, et eeldab vallandamist. 

CISAt alates selle loomisest [2018] juhtinud Krebs oli väidetavalt sattunud Valge Maja pahameele alla oma agentuurile kuuluva veebilehe Rumor Control tõttu, mis kummutas valimiste kohta levivat valeinformatsiooni – millest suurt osa võimendab president ise. 

Krebsi vallandamine tõi kaasa ka demokraatide pahameele. Tulevase presidendi Joe Bideni pressiesindaja ütles, et Chris Krebsi tuleb tunnustada töö eest valimiste kaitsmisel, mitte tõe rääkimise eest vallandada. 

Samal teemal

16.11.2020
Trump ei lase Bidenit luureinfole ligi
16.11.2020
TAANDUMINE: Trumpi meeskond loobus osaliselt Pennsylvania hagist
15.11.2020
Trump hakkab Bideni võitu tunnistama
14.11.2020
Trump ei tunnista endiselt valimiste kaotust: aeg näitab, kes valitsema hakkab

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee