Eesti uudised

Peaminister Ratas ei näe Repsi käitumises probleemi: toetan Mailist ja hindan tema panust kõrgelt (16)

Toimetas Keit Paju, 17. november 2020 20:39
Jüri Ratas, Mailis RepsFoto: Alar Truu
Õhtulehe uurimus paljastas, et haridusminister Mailis Reps väärkasutab ministeeriumi vara ja tööjõudu, lastes ministeeriumi autojuhil teha oma laste kooli- ja huvisõite. Loe lähemalt SIIT. Peaminister Jüri Ratas selles probleemi ei näe.

"Mailis Reps on pühendunud ning asjatundlik haridus- ja teadusminister, seda võivad kinnitada paljud valdkonna asjatundjad. Lisaks sellele on ta kuue lapse tubli ema, kellel tuleb 24 tunni sees ühitada nii töö kui ka pereelu. Minu hinnangul on laste ja pere kaudu ministri ründamine sobimatu. Mailis on ajakirjandusele ja avalikkusele oma selgitused andnud. Toetan Mailist ja hindan kõrgelt tema panust haridusvaldkonnas ning igapäevast tuge valitsuse töös," kommenteerib ta. 

Samal teemal

Seaduse järgi on aga Repsi tegevus taunitav, kuna ta kasutab avaliku ülesande täitmiseks mõeldud vahendit enda huvides. Justiitsministeeriumi korruptsiooniteemalisel veebilehel kirjutatakse järgmist:

“Avaliku vahendi korruptiivne kasutamine on ametiisiku poolt ametikohustust rikkudes avaliku ülesande täitmiseks mõeldud materiaalse või muu ressursi kasutamine ametiisiku enda või kolmanda isiku huvides, kui see toob kaasa avaliku huvi seisukohast ebavõrdse või põhjendamatu eelise ametiisikule või kolmandale isikule. Sellise kuritarvituse näiteks on ametiauto kasutamine isiklikeks vajadusteks, või, seda enam, kõrvalise tulu teenimiseks; samuti oma alluva kasutamine isiklike asjade ajamiseks jms.”

Samal teemal

17.11.2020
Jürgen Ligi: ametnikud on Repsi heaks väga isiklikult töötanud, aga tema neid vallandanud
17.11.2020
Jaak Madison Repsi skandaalist: tegemist on eetilise, mitte juriidilise küsimusega
17.11.2020
Juhtkiri | Mailis Repsi mugav elu meie arvel
17.11.2020
Reps tunnistab: käisin ametiautoga perereisil Horvaatias