Eesti uudised

VAIMSE PUUDEGA POJA EMA: maskipsühhoos võib viia füüsiliste haigusteni! 

Arvo Uustalu, 18. november 2020 22:00
SAAB KA HIRMUTA: Kaia Kaldvee leiab, et maski kandmine ja koroonast pidev rääkimine võivad paljudele osutuda karuteeneks.Foto: Erakogu
27 aastat erivajadustega inimeste valdkonnas töötanud Ida-Virumaa puuetega inimeste koja tegevjuht Kaia Kaldvee saatis sotsiaalministeeriumile ja terviseametile avaliku pöördumise, milles tunneb muret selle üle, et suur hulk meie kaaskodanikest ei saa õigesti maski kandmisega hakkama ning et maski kandmine tekitab erivajadustega inimestel vaimseid pingeid, mis võivad mõjutada ka nende füüsilist tervist.

Täiskasvanud vaimupuudega poja ema palub öelda, et tema eesmärk ei ole mitte süüdistada, vaid käskude ja keeldude asemel arutleda. „Julgen öelda, et ma ei saa maski kanda, sest mul tekib õhupuudus. See ei tähenda, et hoolin vähem, kui need, kes maski kannavad. Olukorras, kus pole teaduslikke põhjendusi maski kasulikkuse või kahjulikkuse kohta, peab rohkem usaldama inimeste talupojamõistust. Kahjuks peetakse kõiki, kes söandavad ametliku versiooniga dialoogi astuda, lapiku maa teooria pooldajateks,“ nendib Kaldvee Õhtulehele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.10.2020
„KAS ME TUNDUME AJUKAHJUSTUSEGA?“ Koroonaosakonnas töötanud naist solvavad rumalad arvamused maskide kohta
16.09.2020
Professor Andres Meritsa miniloeng: kuidas peatada koroonaviiruse levik?
24.03.2020
ÕL VIDEO | KAITSEMASKIDE ABC: milline, kuidas ja kellele?