Urmas EspenbergFoto: Teet Malsroos
Toimetas Viljar Voog 17. november 2020 12:19
Mart Helme riigikokku naasmisega sealt veidi rohkem kui nädalaks lahkunud asendusliige Urmas Espenberg naaseb uue siseministri Alar Lanemani valitsusse siirdumisel parlamenti. Oma 25 000 euro suurist lahkumishüvitist Espenberg aga riigikogu kantseleile ei tagasta.

Õhtuleht kirjutas möödunud nädalal, et üle aasta riigikogu asendusliikme tööd teinud Espenberg sai volituste lõppemisel hüvitiseks rahvasaadiku kuue kuu palga, 25 980 eurot ja 90 senti. Ometi tuleb ta juba napilt rohkem kui nädalase pausi järel tagasi parlamenti – niipea, kui fraktsioonikaaslane Alar Laneman kinnitatakse uueks siseministriks. „Kui Espenberg naaseb riigikokku, küsib riigikogu kantselei temalt osa hüvitisest tagasi,“ lubati kantseleist.

„Ma ei pea õigeks poole aasta palga suurust hüvitist endale jätta, sest naasen lähiajal tööpostile. Samas arvan, et raha riigikantseleile tagastamise asemel on otstarbekam, kui raha jõuab otse sinna, kus seda kõige rohkem kiiresti vajatakse – heategevusse,“ ütles Espenberg.

Espenberg kavatseb teha annetuse Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondile, Eesti Vähiliidule ja Tallinna Lastehaigla Toetusfondile.

„Olen tänulik Tallinna Lastehaiglale oma kolmanda lapse elu päästmise eest 2005. aastal. Eriti praegusel koroonakriisi ajal tuleb meditsiinitöötajaid toetada,“ märkis Espenberg.