Krimi

MÕRVARID JA RIIGIREETURID JÄÄGU VANGI?! Riik plaanib ennetähtaegset vabastamist piirata, õigusteadlane näeb selles ohtu (5)

Viljar Voog, 17. november 2020 12:02
Herman Simm peeti riigireetmises kinni 2008. aastal, kui kaitsepolitseiametit juhtis praegune justiitsminister Raivo Aeg.Foto: Kuvatõmmis Kapo aastaraamatust.
Justiitsministeerium soovib vastu võtta nn Herman Simmi seaduse ehk võtta kohtutelt õiguse enneaegselt vabadusse lasta riigireetjaid, terroriste ning korduvalt karistatud mõrvareid, vägistajaid ja pedofiile. Tartu Ülikooli karistusõiguse dotsent Anneli Soo hinnangul on see murettekitav samm.

Kohtud vaatavad aastas läbi ligi 1400 vangi ennetähtaegse vabastamise taotlust ja rahuldavad neist ligi kolmandiku. Tulevikus ei saaks kaks kriminaalitüüpi aga üldse võimalust varakult vabadusse pääseda. „Esiteks välistatakse vangistusest tingimisi ennetähtaegse vabanemise võimalus teatud raskemate inimsus- ja riigivastaste kuritegude  korral. Teiseks sihtrühmaks on korduvalt tapmisi või raskeid seksuaalkuritegusid toime pannud isikud,“ seisab eelnõu seletuskirjas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.10.2020
Kapo pidas kinni eestlanna, keda kahtlustatakse Eesti vastase suhte loomises, vaenuliku luuretegevuse toetamises
15.04.2020
KAPO AASTARAAMAT: Venemaa jahib noori, terroristid Eesti e-residentsust
14.04.2020
SPIOON EESTIS: Vene luure heaks töötanud elektriku ülesanne oli kaitseväe objektidele lutikate peitmine
14.04.2020
VIDEO | Kapo: idee- ja ressursipuuduses Venemaa on Eestis võtnud sihiks noorema põlvkonna