Krimi

MÕRVARID JA RIIGIREETURID JÄÄGU VANGI?! Riik plaanib ennetähtaegset vabastamist piirata, õigusteadlane näeb selles ohtu

Viljar Voog, 17. november 2020 12:02

5 KOMMENTAARI

m
Mis tähendab?:/ 18. november 2020 00:04
"...Teiseks sihtrühmaks on korduvalt tapmisi või raskeid seksuaalkuritegusid toime pannud isikud,“ seisab eelnõu seletuskirjas..."? Täpsemalt öeldes, KUI KORDUVALT? Üks kord tingimisI, teine-kolmas-neljas ka, viies on amnestia...? Tahaks teada täpsemalt, kui mitu korda tähendab KORDUVALT? Kas 10 või 100? Kurjategijad tahavad ka ju teada, nad hullult pingutavad, aga pingutused vilja ei kanna. Teiseks, kui palju röövima ja varastama PEAB, et arsti või ema tõend kohtusse minemisest vabastaks? Ja, palju juurde röövima peaks, et lausa ema tõendiga minemata jätmisele lisaks raha juurde nõuda võiks?
u
Urmas/ 17. november 2020 16:58
Mis pläma siin aetakse? Vangla ei soovita vabastada, retsidiivsuse % liiga suur, prokurör samuti vastu, aga vaat kohtunik arvab oma sisetunde ja südametunnistuse järgi, et pole häda midagi ja kirjutame vanglast välja kuni järgmise korrani. Oi kui tihti on see järgmine kord saabunud väga ruttu. Kui kaks olulist arvamust on kohtuniku jaoks 0, siis minu arvamus kohtunikest on 0.
s
SOS/ 17. november 2020 15:33
Juba see et mõrvar saab ainult 5 aastat vangistust on ennekuulmatu.Et on leitud kergendavad asjaolud ja et mõrvar ikka ei tahtnud tappa, jne.... Mõrvaril peaks minimaalne karistus olema ikka 10 aastat.Sama peab rakendama liiklushuligaanidele.
k
Küüt/ 17. november 2020 14:53
Parem plaanigu mitte-eestlastest retsidivistide väljasaatmist päritolumaa vanglatesse. Paljudes riikides seda tehakse ja tagajärjed on väga head! Kurjategijaid EL-mugavustega kambrid ei hirmuta aga karm Siber on hoopis teine asi.
j
Jnr/ 17. november 2020 13:26
Igasuguste humaansusaktide puhul - olgu selleks illegaalide üle piiri laskmine või retsidivistide ennetähtaegne vabastamine - tuleb lihtsalt küsida - kes vastutab, kui see risk end ei õigusta?