Allain KaruseFoto: Aldo Luud
Kadri Kuulpak 14. detsember 2021 14:01

Teisipäeval pidas politsei kinni tänavustel kohalikel valimistel Valgas Keskerakonna esinumbri Allain Karuse ja veel kuus inimest, keda kahtlustatakse Valgamaal kohaliku omavalitsuse valimistel häälte ostmises. Õhtuleht avaldab 16.11.2020 ilmunud loo, mis häälteostmise kahtlusest kirjutas.

Kolm aastat tagasi tegi kohalike omavalitsuste valimistel konkurentidele Valgas pika puuga ära ettevõtja Allain Karuse, kelle kohta pole senini vaibunud jutud häälte ostmisest kümne euro või viinapudeli eest. Õhtulehe ajakirjaniku küsimuste peale Karuse ärritub ja väidab, et häälteostmise loo tellisid kolm opositsioonisaadikut.  

TÄIENDUS: 23. novembril ilmunud artiklit on täiendatud järgneva infoga 16. detsembril. Kolm nädalat pärast loo ilmumist saatis Allain Karuse vabanduse, mille avaldab Õhtuleht siinkohal täismahus: „Õhtuleht avaldas selle aasta 24. novembril artikli pealkirjaga „HELIFAIL | Valga volikogu liige Allain Karuse plahvatas häälteostu küsimuse peale: „On vaja vana s*tta keerutada siis või?““, milles on toodud Õhtulehe ajakirjaniku ja Allain Karuse vahelise telefonikõne salvestus. Kõne jooksul esitas Allain Karuse väiteid, mis võisid osasid Valga vallavolikogu liikmeid solvata või häirida. Nagu Allain Karuse ka telefonikõnes mainis, ei soovinud ta esitatud väidetega kedagi nimeliselt solvata, vaid iseloomustada üldiselt valitsevat poliitilist kultuuri. Allain Karuse vabandab siiralt kõigi Valga vallavolikogu liikmete ees, keda telefonikõnes kasutatud sõnad solvata võisid.“

Edasi lugemiseks: