Jõulud | Sisuturundus

Pimedad, aga kuumad talveõhtud: Helene Mossi „Cougari“-sari viib lugejad etteaimamatule raamaturännakule 

Helene Moss, 17. november 2020 14:36
Foto: Envato Elements
On raamatuid, mis panevad lugeja juba kolmandal lehel haigutama. Ja on raamatuid, mida ei saa panna hetkekski käest, kuna need on nõnda kütkestavad, et kõik muu teisejärguliseks taandub. Helene Mossi romaanisari „Cougar“ kuulub kahtlemata viimaste kilda. Tänaseni paljastamata saladuslikku Eesti kirjanikku armastatakse ja vihatakse, tema bestselleri staatuse omandanud raamatuid kiidetakse taevani ja neetakse maapõhja. Miks? Kas selle tõttu, et seal eestlastele mitteomaselt liiga julgelt intiimstseene on kirjeldatud?

Helene Moss ise arvab, et küllap kõnetab Viktoria elu koos sinna juurde kuuluvate seiklustega lugejaid juba sellepärast, et tegevus suures osas Eestis toimub. „Kes ei teaks Pärnu randa, Tartu „Suudlevaid tudengeid“ ja armsa väikelinna Haapsalu „Kärmet küülikut“? Me kõik oleme neis kohtades käinud ja loonud omad mälestused. Nii enne kui ka pärast loo peategelast Viktoriat. Kirjutasin romaani teadlikult sisse selliseid elulisi seiku, mis lugejaile tuttavad tunduksid, hingepõhja puudutaksid, endasse haaraksid ja algataksid sisemise arutelu enda põhimõtete, tõekspidamiste ja taluvuspiiri üle. Kes leiab, et Viktoria on täiesti hull igasuguse empaatiavõime kaotanud seksuaal-egoist, kes näeb temas haavatud hingega langenud naist. Mõlemad on õiged,“ räägib Moss.

Autor tõstatab analüüsiks teema: „See, milliseks elu Viktoria ajaga muudab, peaks tekitama igas lugejas küsimuse: „Kes keda tegelikult ära kasutab? Mehed teda või tema mehi?“ Mis järjekorras sündmused hargnema hakkavad, eks… Pole saladus, et hukka mõista on inimkonnale palju omasem käitumismaneer kui lihtsalt mõista.“

Moss soovitab panna ühele kaalukausile armastuse ja teisele iha. „Mõlemad on vägagi inimlikud tunded. Üdini ausad, siirad, elu edasiviivad. Mõistlikus mõõdus. Kust maalt kaob aga meie loos see mõistlikkuse mõõt, kes ütleb? Mitte keegi. Ei mina ega kriitikud. Selle tõeni saab jõuda vaid iga lugeja isiklikult, kui ta „Cougari“ romaani neljanda raamatu kaane sulgeb ja pärast seda maailmas varem tähelepanuta jäänud olulisi pisidetaile nende erinevuses ja erilisuses märkama hakkab. Kummardan tänutäheks iga sellise inimese ees,“ lisab ta.

Romaanisarja „Cougar“ raamatuid saab lugeda osaliselt tasuta ning osta parima hinnaga kirjastaja kodulehelt, vaata  SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee