QAnoni toetajate moto: „Kuhu me läheme üksinda, läheme koos kõigiga“. Internetis on see levinud lühendina #WWG1WGA.Foto: Zuma Press/Scanpix
Aare Kartau 17. november 2020 13:23
USA on riik, kus levivad erinevad vandenõuteooriad lausa kulutulena. Üks viimaste aastate kummalisem ja laiahaardelisem teooria on QAnon, mis väidab, et Donald Trump võitleb salajase saatanakummardajatest pedofiilide võrgustikuga, mis koosneb põhiosas USA demokraatidest. Seega tekitasid Trumpi jaoks pettumusega lõppenud valimised nõutust ka QAnoni toetajate seas. 

Paremäärmusliku taustaga QAnoni vandenõuteooria oli aastate eest võrdlemisi tähtsusetu nähtus, millest paljud ameeriklasedki teadlikudki polnud. Käesoleva aasta ja eriti viimaste kuude jooksul on QAnon tormina USA ühiskonnas kanda kinnitanud. Ehkki pealtnäha võib tunduda pedofiilidest satanistide jõuk üsna lihtsakoelise – ent muidugi veidra – teemana, on QAnon äärmiselt keerukas teooria, millel on oma harud ja alamteooriad. See areneb pidevalt ja vandenõuteooriasse lisandub uusi funktsioone ja üha pöörasemaid väiteid.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad