Maailm

TRUMP VÕITLEB PEDOFIILIDEST SATANISTIDEGA?! Pöörane vandenõuteooria, mida usub suur osa ameeriklasi (3)

Aare Kartau, 17. november 2020 13:23
QAnoni toetajate moto: „Kuhu me läheme üksinda, läheme koos kõigiga“. Internetis on see levinud lühendina #WWG1WGA.Foto: Zuma Press/Scanpix
USA on riik, kus levivad erinevad vandenõuteooriad lausa kulutulena. Üks viimaste aastate kummalisem ja laiahaardelisem teooria on QAnon, mis väidab, et Donald Trump võitleb salajase saatanakummardajatest pedofiilide võrgustikuga, mis koosneb põhiosas USA demokraatidest. Seega tekitasid Trumpi jaoks pettumusega lõppenud valimised nõutust ka QAnoni toetajate seas. 

Paremäärmusliku taustaga QAnoni vandenõuteooria oli aastate eest võrdlemisi tähtsusetu nähtus, millest paljud ameeriklasedki teadlikudki polnud. Käesoleva aasta ja eriti viimaste kuude jooksul on QAnon tormina USA ühiskonnas kanda kinnitanud. Ehkki pealtnäha võib tunduda pedofiilidest satanistide jõuk üsna lihtsakoelise – ent muidugi veidra – teemana, on QAnon äärmiselt keerukas teooria, millel on oma harud ja alamteooriad. See areneb pidevalt ja vandenõuteooriasse lisandub uusi funktsioone ja üha pöörasemaid väiteid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.10.2020
SUUR VANDENÕUDE ÜLEVAADE: 9/11, lame Maa ja George Sorose kurjad skeemid
17.07.2020
Internetis tõmmati käima ulatuslik vandenõuteooria laste inimkaubanduse kohta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee