Maailm

TAANDUMINE: Trumpi meeskond loobus osaliselt Pennsylvania hagist (2)

Toimetas Aare Kartau, 16. november 2020 12:09
Paljud Trumpi toetajad on veendunud, et presidendivalimiste tulemus ja Joe Bideni võit on pettus.Foto: Zuma Press/Scanpix
USA presidendi Donald Trumpi kampaaniameeskond otsustas pühapäeval loobuda suures osas Pennsylvania valimistulemuste vaidlustamisega seotud kohtuasjast. 

Föderaalkohtule esitatud muudetud kaebuses lükkas Trumpi meeskond tagasi väite, et valimissametnikud keelasid ebaseaduslikult vaatlejate osaluse kirja teel saadetud häälte lugemisel Philadelphias ja Pittsburghis. Algselt väitis Trumpi tiim, et vabariiklaste vaatlejaid ei lubatud 682 479 hääletussedeli töötlemise juurde, teatab The Guardian.

Samal teemal

Muudetud hagi keskendub nüüd väitele, et demokraatlikult kallutatud maakonnad lubasid valijatel ebaseaduslikult parandada kirjaga saadetud vigaseid valimissedeleid. Kohalike ametnike sõnul mõjutab see süüdistus siiski vaid vähest arvu sedeleid, mis ei muudaks valimiste tulemust. Joe Biden on praeguse seisuga võitmas Pennsylvanias ligi 70 000 häälega.

Pennsylvania ametnikud pöördusid kohtu poole ja kinnitasid, et vaatlejatel lubati hinnata posti teel laekunud sedelite töötlemist. Samuti on osariigi seadusega paika pandud, et igal maakonnal on lubatud elanikke teavitada, kui nende hääletussedelid peaksid olema mingil viisil vigased. USA demokraatide rahvuskomiteed esindav advokaat Cliff Levine sõnas, et süüdistada võib pigem neid maakondi, mille valijatel ei lubatud parandusi teha. „Eesmärk peaks olema see, et iga hääl loeb,“ mainis Levine.

Donald Trump ise väidab Twitteris, et erinevates osariikides kõneainet pakkuvaid valimistega seotud kohtukaasuseid polegi esitanud tema meeskond, vaid hoopis „inimesed, kes on näinud kohutavat kuritarvitamist“. Presidendi sõnul on tema tiimi süüdistused „peagi laekumas“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee