Krimi

Liina Bahovski astub kohtu ette: kaitsja taotleb kriminaalasja lõpetamist 

Siim Randla, 16. november 2020 05:24
Liina Bahovski ja Martin Bahovski.Foto: 2 x Facebook
Laseinstruktori Martin Bahovski tapmiskatset tema abikaasa Liina Bahovski poolt arutab sel nädalal Harju maakohus eelmenetluses, kus lahendatakse esitatud taotlused ja kohaldatavat tõkendit: kaitsja taotleb kriminaalasja lõpetamist või tapmiskatse süüdistuse ümberkvalifitseerimist kehavigastuse põhjustamiseks.

Liina on esitanud lühimenetluse taotluse kuid prokurör ei nõustunud lühimenetlusega ja asi saadeti kohtusse üldmenetluses. Sel nädal toimub eelistung. Kaitsja Jugans Grossmann esitas prokurörile ka taotluse kas asja lõpetamiseks või selle ümber kvalifitseerimiseks, kuid prokurör taotlust ei rahuldanud ja asi läheb kohtusse ikkagi tapmiskatsena.

Kohtus lubas kaitsja esitada uuesti sama taotluse. Kaitsja kinnitusel ei leidu ühtki tõendit, mis viitaks, et kõnealuse juhtumi puhul oli tegu tapmiskatsega, samuti langeb ära kaudne tahtlus – kaitsja sõnul on tegu ettevaatamatusega, täpsemalt hooletusega. Liina ei näinud ette süüteokoosseisule vastava asjaolu esinemist, kuid tähelepaneliku ja kohusetundliku suhtumise korral oleks pidanud seda ette nägema.

Samal teemal

04.11.2020
Kaitsja taotleb kohtus Liina Bahovski kriminaalasja lõpetamist
27.10.2020
Abikaasalt kuulitabamuse pähe saanud Martin Bahovski: „Liina ei teinud hoiatuslasku, see oli tapmislask. Ma peaksin olema surnud.“
25.06.2020
Kaitsja vaidlustab Liina Bahovski vahistamise riigikohtus
15.06.2020
Naine selgitab laskeinstruktorist mehe tulistamist: relvamäng läks käest ära!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee