Maailm

Sajad miljonid indialased ärkasid peale suurpidustusi eriti mürgise sudu käes 

Toimetas Madleen Vapper, 15. november 2020 18:44
Sudu New Delhis.Foto: Reuters | Scanpix
Sajad miljonid indialased Põhja-Indias ärkasid pühapäeval hindu tulede festivali Diwali järel mürgise õhu käes. Õhk oli mürgine, sest Diwali tähistajad eirasid keeldu kasutada ilutulestikku.

Pealinnas New Delhis tekkis paks uduvihm, keskmise saastetasemega üle 9 korra sellest, mida Maailma Terviseorganisatsioon peab ohutuks. Delhi peaminister Arvind Kejriwal oli Diwali eel keelanud ilutulestike kasutamise ja müümise, kuid seda poliitikat on olnud keeruline rakendada, vahendab CNN.

Pealinnas tähistanud inimesed lasid välja tohutul hulgal ilutulestikke, pannes vihased elanikud ja keskkonnakaitsjad sotsiaalmeedias kaebama hingamisraskuste ja kipitavate silmade üle. Mõned inimesed aga kaitsesid ilutulestikke kui religioosse traditsiooni olulist osa, mida kasutavad miljonid inimesed kogu riigis.

New Delhi õhusaaste süveneb tavaliselt oktoobris ja novembris põllumajandusjäätmete põletamise, söeküttel töötavate elektrijaamade, liikluse ja tuulevaiksete päevade tõttu.

Möllav koroonaviiruse epideemia, kus 20 miljoni elanikuga linnas on üle 400 000 juhtumi, on samuti suurendanud ärevust sudu pärast. Arstid on hoiatanud hingamisteede haiguste järsu kasvu eest.