Eesti uudised

„Samost ja Sildam“: abielureferendum ei jõua riigikogust kaugemale (6)

Toimetas Marvel Riik, 15. november 2020 14:53
Juunis ütles peaminister Jüri Ratas, et abielu ei vaja põhiseaduslikku kaitset: „Minu isiklik seisukoht on, et abielu kontseptsiooni sõnastamine perekonnaseaduses on piisav.“ Sellest aga ei piisa EKRE juhile Martin Helmele.Foto: Kollaaž (Priit Simson / Ekspress Meedia, Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, Joosep Martinson)
Saatejuhtide hinnangul on võimalik, et riigikogus ei saa koalitsioon abielureferendumile lõplikku õnnistust, kuna sotsiaaldemokraadid on teatanud, et plaanivad esitada hunnik parandusettepanekut, mis sisuliselt vetostab eelnõu heakskiidu. „Põhiseaduskomisjon või riigikogu juhatus koguneb teemat arutama ja leiab, et ei ole praktiliselt variante, kuidas eelnõuga edasi minna,“ selgitas ajakirjanik Anvar Samost.

Poliitikavaateljad Toomas Sildam ja Anvar Samost tõmbasid Vikeraadio saates „Samost ja Sildam“ abielureferndumi puhul paralleele koalitsiooni varasema plaaniga likvideerida erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK). Sarnaselt rahvahääletusele koostati vastav eelnõu riigikogus, kuid kokkuvõttes siiski jäänud ainult eelnõuks. Nimelt teatasid sotsid pärast eelnõu suurde saali jõudmist, et esitavad sellele 50 000 muudatusettepanekut, et takistada koalitsioonil oma plaanide elluviimist. Ja kuni tänaseni ongi plaanid vaid plaanideks jäänud, sest ettepanekute üle tuleks hääletada aastaid ning see halvaks töö teiste eelnõudega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.09.2020
LAHUTUS TULEKUL? Abielu-rahvahääletus ajab võimuliidu tülli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee