Jõulud | Sisuturundus

Kas teadsid, et LEGO arendab lapse loovust ja kujutlusvõimet? 

LEGO, 16. november 2020 15:56
Nukud ja autod meeldivad lastele küll väga, kuid üha enam vanemaid eelistab soetada oma võsukestele hoopis mõne hariva mängu. LEGO on selleks ideaalne, sest on ühelt poolt lõbus ja kaasahaarav, kuid teisalt ka arendav. Lapsel jätkub korraga tegevust kohe päris mitmeks tunniks! Seega on tegemist dieaalse jõulukingitusega!

Kas teadsid, et LEGO kokku panemine arendab lapse kujutlusvõimet, käte motoorikat, avardab tehnilist ja ruumilist mõtlemist ning suurendab tunduvalt loovust?

Öeldakse, et mäng on väikese inimese töö, sest just suunatud mängimine arendabki kõike mainitut saavutada. See seab aga uued nõudmised nii mänguasjadele kui ka mängimisele. Arengu mõttes on väga tähtis, millega ja kuidas laps mängib. Tehes siinkohal teadlikke valikuid, saavad täiskasvanud lapse heaks midagi tõeliselt suurt ära teha ning toetada tema edukust ja heaolu tulevikus. Iga laps on juba eos loov – vanema ülesanne on seda lihtsalt edasi arendada, et oskus ära ei kaoks. Nii lood oma võsukesele tulevases elus ja töös tunduvalt soodsamad võimalused.

Et lapsevanemad oleksid temaatikast teadlikumad, korraldab LEGO kampaaniat „Taasehita maailm“ (Rebuild the World). Kampaaniaga loodetakse nii lapsi kui täiskasvanuid julgustada oma loovuse valla laskmisel ja selle arendamisel.

Pole tähtis, kas sinu lapsele meeldivad loomad, printsessid, autod, majad või superkangelased – LEGO valikust leiab väga suure hulga erineva temaatikaga klotse. Sealjuures ei saa mäng kunagi otsa, sest klotse võib aina uuesti kokku panna.

Sobiv LEGO igale vanuseklassile

LEGO sobib õige pisikestele lastele. Oluline on lihtsalt jälgida, et leiaksid eale vastavad klotsid. Kuna pisipõnnid armastavad asju suhu pista, peaksid osakesed olema piisavalt suured.

LEGO DUPLO seeria on sobiv lastele vanuses poolteist kuni viis aastat. See õpetab läbi kaasahaarava mängu emotsionaalseid oskusi, tajuma erinevaid värve ja kujundeid ning vajalikul ajal saavad lihtsalt selgeks tähestik ja numbrid. Lapsed saavad ehitada näiteks farmi, maju ja autosid. LEGO DUPLO tooted sobivad hästi jõuluvana kingikotti, sest sarja mänguasjad vastavad alati eale ja arendavad just neid oskusi, mis vajavad tähelepanu selles eluetapis.

Lapse suuremaks kasvades arenevad ka LEGOd. Videomänguhuviliste silmad paneb kindlasti särama MINECRAFTi ja SUPER MARIO erinevate LEGOde valik. Just tänu sellele mängule on võimalik tutvuda tõelise Marioga, kes korjab punkte levelitel, mis on loodud LEGO klotsidest! Mario LEGOd sobivad hästi kuueaastastele ja vanematele. 

LEGO CITY valikus on nii võimalus ehitada oma politseijaoskond, laev, helikopter, kraana või laevavrakk! Igal juhul viib see kollektsioon hoogsale seiklusele ning sobib hästi lastele viiendast eluaastast.

LEGO NINJAGO on ideaalne neile poistele ja tüdrukutele, kellele meeldivad ninjad. See on sobilik lastele alates seitsmendast eluaastast. 

FRIENDS seeria, mis on iseäranis armastatud tüdrukute hulgas, sobib alates kuuendast eluaastast. 

Klotside kokku panemine olgu pereüritus

LEGO kokkupanemisel on oodatud kaasa lööma ka suuremad õed ja vennad ning ema ja isa. Klotsidega meisterdades veedate kasulikult ja rõõmsalt kvaliteetaega. LEGO pakub ägedat rollimängu, lõputuid võimalusi ning lubab lõbusal moel oma pere kõige pisemaid tundma õppida.

LEGO korraldas muide hiljuti uuringu, millest selgus, et pered, kes mängivad koos rohkem kui viis tundi nädalas, on õnnelikumad peredest, kus ühine mänguaeg on lühem. Kui ühelt poolt toetab ühine mänguaeg perekonnavahelisi sidemeid, siis loomulikult suunatakse ka lapse arengut.

Muide, olemas on ka spetsiaalselt täiskasvanutele mõeldud LEGOd. LEGO paikapanemine on hea viis oma mõtted välja lülitada ning unustada argimured. Hea tervise huvides tasub teha mõistusele aeg-ajalt väike restart.

Täiskasvanute LEGOde valikus on nii linnasiluette (nt Tokyo, Dubai), Star Warsist tuttavaid tegelasi, tehnikakonstruktsioone kui ka kuulsate inimeste nägusid (nt Marilyn Monroe). Kui klotsid on kokku pandud, saab valminud eseme kollektsioneerida.

Erinevaid LEGOsid leiad poodides, kuid tutvu erinevate valikutega ka SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee